Ви тут:
Суспільство Україна 

До України йде “індійський” штам коронавірусу

До кінця травня в Україні почне поширюватися “індійський” штам коронавірусу, який зараз лютує в Індії та Туреччині. Таким прогнозом поділився начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан в ефірі “Україна 24.

Як пише “5 канал“, за його словами, вже цього тижня столиця може покинути “червону” зону карантину. Втім, після Великодня і травневих свят – ближче до кінця місяця – очікується сплеск захворюваності на COVID-19.

“Що стосується прогнозу, дійсно, після свят у нас буде збільшення захворюваності, воно природне, незначне. Але більшу тривогу викликає те, що в Індії, Туреччині реєструється новий штам – “індійський”, який буде також наприкінці травня в Україні. Тому що люди повернуться з відпусток з цих країн. Як ви бачите, цей штам вирує в цих країнах, є великий показник інфікування та летальності”, – зауважив чиновник.

Рубан також запевнив, що нині посилено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів під час релігійних церемоній.

“У нас практично було “тренування” на Вербну неділю, і ми побачили недотримання протиепідемічних заходів – великі скупчення людей, недотримання дистанції, відсутність масок. Тому від сьогодні ми посилили контрольний режим за церквами і будемо щодня проводити контроль”, – зазначив він.

Нагадаємо, в Індії на день фіксують майже 350 тисяч нових випадків зараження коронавірусною інфекцією. Кожні чотири хвилини у Делі, столиці країни, помирає людина.

Система Orphus