Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Держекоінспекція готує позов щодо призупинення експлуатації Макухівського сміттєзвалища

Державна екологічна інспекція Центрального округу повідомила про позапланову перевірку виконання припису Полтавським КАТП 1628, виданого за результатом проведення попередньої перевірки.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Центрального Округу, перевірка відбулася в період з 25 лютого до 11 березня 2021 року.

Під час ревізії спеціалісти інспекції встановили, що Полтавське КАТП 1628 не усунуло раніше виявлені недоліки та продовжує допускати численні порушення вимог природоохоронного законодавства.

За невиконання припису одну посадову особу притягнули до адміністративної відповідальності за ст. 188-5 (невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють контроль у галузі охорони навколишнього середовища) Кодексу України про адміністративні правопорушення, на суму 765 грн. Інші посадові особи, відповідальні за виконання припису, а саме керівник підприємства та інженер з охорони навколишнього природного середовища, перебували на лікарняних.

Минулого року 2 квітня держінспектор Центрального округу прибув до Полтавського КАТП 1628 з метою притягнення до адміністративної відповідальності керівника підприємства. Проте директор підприємства Андрій Бардінов відмовився надати документи, необхідні для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Через це інспектор подав заяву до правоохоронних органів та склав відповідний акт.

Також інспекція направила листа до Полтавської міської ради з описом виявлених порушень в діяльності Полтавського КАТП 1628 з вимогою вжити заходи щодо розв’язання питання функціонування полігону твердих побутових відходів в урочищі “Триби” поблизу села Макухівка. Як зазначено в повідомленні, Полтавська міська рада вимогу Інспекції проігнорувала.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області у 2017 році зверталася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Полтавського КАТП 1628 про тимчасову заборону (зупинення) діяльності підприємства в частині експлуатації звалища до виконання припису Інспекції. Але суд відмовив Інспекції в задоволенні позову.

Читайте також: На Полтавщині розроблять план заходів по боротьбі з несанкціонованими сміттєзвалищами

На даний час, з урахуванням вимог та зауважень суду в попередніх рішеннях, Інспекція готує позов до суду щодо тимчасової заборони/зупинки діяльності Полтавського КАТП 1628 в частині експлуатації сміттєзвалища, до моменту приведення полігону у відповідність до вимог чинного законодавства.

У повідомленні також йдеться, що позов до суду являється крайньою мірою запобіжного заходу та не може вирішити проблему функціонування полігону в урочищі “Триби”, але належна реакція на приписи не призвела б до таких наслідків, які мають місце на Макухівському сміттєзвалищі.

Нагадаємо, 30-31 березня, 1 та 5 квітня надзвичайники гасили пожежі на Полтавському міському сміттєзвалищі твердих побутових.

Система Orphus