Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

COVID-19 на Полтавщині: щодоби для допомоги тяжко хворим пацієнтам використовують понад 11 тис тонн рідкого та до 10 тис літрів газоподібного кисню

У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА провели аналіз, який показав, що враховуючи наявну кількість пацієнтів з коронавірусною хворобою, в області щодоби споживається 11 184 тонни рідкого кисню. Також використовується 9 660 літрів газоподібного кисню.

“Сьогодні ми маємо тенденцію: 600-700 нових випадків захворювання за добу, а одужали близько 80 людей. За минулу добу ми маємо 12 померлих. При цьому кількість пацієнтів, які є надзвичайно важкими, збільшується”, – повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

За його словами, наразі у блоках інтенсивної терапії знаходяться 226 людей. В амбулаторних умовах лікуються понад 2 тисячі пацієнтів з пневмонією.

У свою чергу голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов нагадав, що з 15 квітня Полтавщина перебуває у червоній зоні щодо епідеміологічних обмежень і покращення динаміки щодо захворюваності на COVID-19 в області поки не спостерігається.

“Ми щодня, на жаль, фактично стабільно фіксуємо понад 600 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу. Також є негативна тенденція щодо кількості тих людей, які одужали, і тих, які захворіли. Ми постійно моніторимо показники, за якими, в першу чергу, Полтавщина потрапила до червоної зони: зайнятість ліжкомість, рівень госпіталізації. Та поки покращення не спостерігається”, – зауважив Олег Синєгубов.

Частіше на COVID-19 почали хворіти діти. Сьогодні на Полтавщині у 2023 дітей підтверджений діагноз щодо коронавірусної хвороби. З них активно хворіє 405. Також збільшується кількість випадків ГРВІ, особливо серед дітей. З 43 викликів, які обслужили бригади екстреної медичної допомоги, 34 – через хворобу дитини.

“Розслаблятися нам нічого. Динаміка залишається високою і щодо кількості захворілих і щодо кількості підтверджених випадків. Ми маємо чітко дотримуватися карантинних вимог”, – наголосив Віктор Лисак та закликав бути відповідальними і своїм прикладом показувати необхідність дотримання вимог карантину.

Він також подякував за активну роботу щодо щеплення 1-ї та 2-ї хвилі. Зокрема, у Полтавській області використали 19 тис. 272 доз вакцини з 19 тис. 300 отриманих.

“Але є центри, які нещодавно створені, де не вакциновано жодного медичного працівника: Опішнянський центр ПМСД, Оржицький центр ПМСД. Є питання і до Котелевської та Пирятинської лікарень, і до Диканської лікарні планового лікування… Це, у першу чергу, свідомість та відповідальність кожного. Але в цілому, я задоволений: якщо брати в порівнянні з Україною, то показники щеплення у Полтавській області достойні – понад 30%”, – підсумував директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

А голова Полтавської ОДА додав: наразі в області дефіциту вакцини немає, і план Міністерства охорони здоров’я щодо вакцинації успішно впроваджується.

Система Orphus