Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Чи повинен пацієнт платити за знеболення та анестезію: роз’яснення

Пацієнт купувати препарати для анестезії не повинен, незалежно від того, планова це операція чи ургентна, а також при інших втручаннях, діагностиці чи лікуванні.

Про це повідомили у Національній службі здоров’я та розповіли, якими медичними пакетами передбачено безоплатну анестезією для пацієнтів.

А саме:

– Забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу передбачено під час проведення хірургічних операцій та обстежень в межах пакету “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

– Зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, в тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур передбачена у пакеті “Медична допомога при пологах”.

Читайте також: Безоплатна амбулаторна допомога: що зміниться з 1 квітня

– Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у наступні пакети:

   – “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”;
   – “Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій”;
   – “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”;
    – “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”;
    – “Стаціонарна психіатрична допомога”;
    – “Стаціонарна паліативна допомога”.

– Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

– Знеболення та/або обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом із консультацією лікаря-анестезіолога передбачено перед проведенням обстежень для раннього виявлення раку – езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії, гістероскопії, цистоскопії та бронхоскопії.

– Обов’язкова анестезія під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хіміотерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах, а також у пакеті “Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах”.

Національний перелік основних лікарських засобів, в який, зокрема входять і засоби анестезії можна подивитись тут.

Система Orphus