Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому людям сняться погані сни, – пояснили медики

Іноді кошмари викликають збої в роботі внутрішніх органів. Кошмарні сновидіння можуть лякати до глибини душі, плюс, вони зазвичай запам’ятовуються краще за інші, незважаючи на той факт, що страшні сни, як здається на перший погляд, виникають хаотично, пише lenta.ua

В реальності виникнення кошмарних снів обумовлено цілим набором факторів – заявив психолог Олег Долгицький. Кошмарні сни часто краще запам’ятовуються і бувають “яскравіші” за сновидіння з позитивним настроєм. Кошмари запам’ятовуються краще, так як несуть в собі переживання, актуальні для людини. Відповідно, кошмари можна вважати спробою організму подолати ті чи інші страхи на несвідомому рівні. Однак існують й інші причини страшних снів.

“Іноді кошмари провокуються розладами в роботі внутрішніх органів. Наприклад, з такою проблемою стикаються пацієнти, які страждають на хвороби легенів і серця. Деякі автори (Спітта, Радешток, Морі, Тіссьє) знаходять кореляції між хворобами внутрішніх органів і змістом снів”, – пояснив фахівець.

“Ще один механізм появи кошмарних снів пов’язаний з актуальними страхами і тривогами. Наприклад, в моїй практиці був випадок, коли жінці постійно снився один і той же кошмар – вона втрачала свою дитину і впадала в паніку. Психоаналіз показав, що мати цієї жінки постійно дорікала її за неуважність, і лякала її тим, що вона може втратити свою дитину “, – додав психолог.

фото ілюстративне

Система Orphus