Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому деякі люди постійно хочуть їсти: дослідження вчених

Британські науковці з’ясували, чому деякі люди постійно почуваються голодними й не можуть перестати їсти. Протягом двох тижнів вчені збирали дані про рівень цукру у 1070 людей. 

Аналізи у добровольців збирали після сніданку й одного з наступних прийомів їжі. У рамках експерименту всі учасники їли на сніданок кекси з однаковою кількістю кілокалорій, але з різним вмістом білків, жирів, вуглеводів і клітковини, пише maximum.fm з посиланням на Nature Metabolism.

Також люди носили системи безперервного моніторингу рівня глюкози, контролю активності та сну. Вони записували рівень голоду та концентрації протягом двох тижнів експерименту.

Науковці вивчили результати та дійшли до висновку, що причина постійного відчуття голоду – у перепадах цукру в крові через кілька годин після їжі. У нормі рівень підвищується та тримається у перші дві години після перекусу. Але у деяких у ці дві години він спочатку швидко падав нижче вихідного рівня, а потім різко повертався назад.

Виявилося, що такі люди сильніше відчувають голод і їдять частіше за інших. Вони з’їдають у середньому на 312 кілокалорій більше, ніж люди без перепадів цукру.

Учені відзначили, що це явище частіше спостерігається у чоловіків і залежить від метаболізму, активності та щоденного раціону. На думку науковців, лише правильний підбір продуктів може знизити почуття голоду.

Фото: pexels

Система Orphus