Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Буде три списки проєктів”: змінили Положення про конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської області

6 квітня у Полтавській обласній раді відбулось засідання робочої групи із супроводу конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області.

Конкурс існує з 2019 року. Проєкти, які подають на конкурс, мають розв’язати мікроекологічні проблеми у громадах. Будь-який мешканець області, якому вже виповнилось 14 років, може онлайн подати свій проєкт на конкурс. Подавати їх можна з 14 квітня по 14 травня.

Щороку на реалізацію проєктів-переможців з обласного бюджету надають 2 мільйони гривень. По 100 тисяч на один проєкт. Фінансування здійснюється 50 на 50: з обласного бюджету – 50% та з місцевого – 50%. Нагадаємо, у 2020 році перемогли 46 проєктів, з яких реалізували лише 16. Це пов’язано з тим, що не всі громади змогли освоїти кошти.

“Раніше бали того чи іншого проєкту рахували пропорційно враховуючи кількість населення села, селища чи міста. Це урівнювало шанси на перемогу. Коли в Україні змінився територіальний устрій, доречно враховувати населення громади. Також потрібно зробити три рейтинги громад: сільські, селищні і міські. Тобто, буде три списки проєктів. Для міста, селища і села”, – розповіла секретар робочої групи, заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Олеся Дроботенко.

Члени робочої групи одноголосно проголосували за ці зміни.

Система Orphus