Ви тут:
Суспільство Україна 

Аудіогіди, регулярні рейси, паспорти вакцинації: Україна і Туреччина посилюють співпрацю у галузі туризму

Під час переговорів 27 квітня в Анталії Україна і Туреччина досягли домовленостей про забезпечення безпеки туристів, захист їх прав та законних інтересів, а також поліпшення якості туристичних послуг.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Нурі Ерсой підписали Спільну декларацію про наміри щодо співробітництва з питань дотримання прав та безпеки туристів, повідомили у пресслужбі Мінкульту України.

“Міжнародні домовленості варто оновлювати і розширювати. Це запорука сталого розвитку. Тим паче, коли підтримку з боку турецької сторони сьогодні наша країна відчуває особливо. Як і солідарність у геополітичних поглядах. До того ж, пандемія постійно вносить власні корективи в стратегічний курс наших держав”, – написав у своєму телеграм-каналі Міністр культури України Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, з 29 квітня по 17 травня в Туреччині запроваджують жорсткий локдаун. Однак він не стосуватиметься українських туристів. Готелі проходять відповідну сертифікацію, тому подорожі є безпечними. Прогулянки поза територією готелю для туристів є також доступними. Можна спокійно пересуватися країною та без великого скупчення людей відвідувати пам’ятки.

Декларація про співпрацю між Україною і Туреччиною передбачає:

– Посилення туристичної безпеки, підвищення якості туристичних послуг та захисту прав туристів. У 2020-му Туреччину відвідало близько 1 млн українських туристів. Тож мова йде про їх комфортне перебування на території країни;

– Послаблення правил перетину кордону для поїздок громадян обох країн. А з подальшим перебігом вакцинації з часом розглянути можливість впровадження паспортів вакцинованих;

– Запозичення турецького досвіду щодо покращення стандартів якості, зокрема в сфері сертифікації готелів та підвищення сервісу. Також буде заохочуватися розробка планів співпраці між туристичними агенціями держав;

– Розширення присутності українських телеканалів у турецьких готелях;

– Створення та просування аудіогідів українською та турецькою мовами на туристичних об’єктах, що сприятиме поглибленню культурних відносин;

– Після стабілізації ситуації з пандемією для безпечного збільшення туристичних потоків – розглянемо створення нових чартерних та регулярних рейсів між Україною та Туреччиною.

Для України є вкрай важливим поглиблення галузевого співробітництва із Туреччиною. Тож плідна співпраця між країнами у сферах туризму та культури триває.

 

 

Система Orphus