Ви тут:
Суспільство Україна 

ЗМІ окупантів РФ на Донбасі поширюють фейки про ЗСУ, – штаб ООС

ЗМІ збройних формувань РФ на тимчасово окупованих територіях виробляють завідомо постановчі та неправдиві новини про обстріли ЗСУ населених пунктів.

Про це повідомляє пресцентр ООС.

Продукування завідомо постановчих та неправдивих новин вже стало візитівкою ЗМІ збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Вранці 1 березня, для формування фейкових репортажів, представники збройних формувань РФ, закрили район провокацій для СММ ОБСЄ і не пропускали їх у зазначений район протягом 5 годин.

“У період між 15:15 і 15:43 команда Місії зафіксувала 33 вибухи невизначеного походження орієнтовно за 2–5 км на захід, північний захід і північ. Саме цього і добивалися зодчі фейкових новин. Одразу, після фіксації вибухів, патруль СММ ОБСЄ, не дочекавшись дозволу на перетин лінії розмежування, повернувся на непідконтрольну Уряду України територію в м. Донецьк”, – інформують у штабі ООС.

В цей самий час, з боку збройних формувань ОРДО здійснювалося масове тиражування фейків щодо обстрілів населених пунктів Оленівка та Старомихайлівка. При цьому, ЗСУ звинувачували у застосуванні мінометів калібру 120 мм та 82 мм. Сфабрикована картинка руйнувань будівель та знеструмлення двох населених пунктів через потрапляння у електропідстанцію заполонила усі сайти та Telegram канали підконтрольні окупаційній владі ОРДЛО.

“Імовірніше за все, такі скоординовані дії збройних формувань РФ є продовженням маніпуляцій з боку ОРДО навколо роботи КПВВ “Новотроїцьке”. Намагання дискредитувати українську сторону на фоні успішного пропуску конвою ООН на ТОТ через КПВВ “Щастя”. Наголошуємо, ЗСУ не мають жодного відношення до обстрілів та вибухів, про які твердять ЗМІ ОРДЛО. Україна та її Збройні сили прагнуть мирного вирішення конфлікту і докладають усі зусилля, щоб досягти миру і звільнити тимчасово окуповані території від збройних формувань РФ та їх найманців”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Українська правда

Система Orphus