Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленський анонсував створення “Суду у смартфоні”

Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Розвиток правосуддя” заявив про створення “Суду у смартфоні”.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Всеукраїнського форуму “Україна 30”.

“За аналогією з державними послугами у смартфоні, ми прагнемо та обов’язково зробимо “Суд у смартфоні”. Більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань. Важливим питанням є також безпосередня участь громадян України у здійсненні правосуддя. Ми запроваджуємо в країні народовладдя, а це не лише місцеві та всеукраїнські референдуми. Один з його інструментів є суд присяжних. Наразі вже готові законопроєкти, що дадуть старт його роботі. Однак ми розуміємо, що суд присяжних не тільки підвищує довіру до правосуддя, це і велика відповідальність за долю учасників процесу. А тому модель та формат суду присяжних будуть детально й уважно обговорюватись”, – заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Всеукраїнський форум “Україна 30. Розвиток правосуддя” триватиме три дні – з 1 по 3 березня. Експерти говоритимуть про розвиток системи судової влади, конституційного судочинства, адвокатські кейси, проєкт нового кримінального кодексу.

Система Orphus