Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Збитки “Полтавапаливо” та орендна плата за вуличне освітлення: відбулась комісія з питань паливно-енергетичного комплексу

2 березня у Полтавській обласній раді відбулось засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

Депутати розглянули питання про фінансово-господарський стан підприємства “Полтавапаливо”, про спеціальні дозволи на користування надрами та вислухали голів громад щодо вимог “Полтаваобленерго” про укладення договорів з доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики для розміщення електричних мереж або іншого інженерного обладнання.

В.о. директора підприємства “Полтавапаливо” Микола Горященко розповів, що за 2020 рік збитки підприємства склали 55 тис. грн.

У 2020 році реалізували 985,5 тис. тонн твердого палива, в тому числі 40 тонн населенню і 945,5 тонн комунально-побутовим споживачам. Школи отримали 490 тонн вугілля, лікарняні заклади — 120 тонн, дитячі заклади — 50 тонн та інші підприємства — 285 тонн вугілля. Дохід від реалізації продукції всіх товарів, робіт і послуг склали 7 млн 776 тис. грн.  Збитки становлять 55 тис. грн. Це виникло через те, що подорожчало дизпаливо, бензин, роботи, перевезення. Велику суму витратили і на земельні податки. Зараз працюємо над тим, щоб забезпечити поставку брекетів школам та іншим об’єктам, де встановлені твердопаливні котли”, – розповів очільник підприємства.

Микола Горященко також додав, що у 2019 році збитки підприємства становили близько 160 тис. грн.

Заступники голови Полтавської облради Олексій Чепурко та Олег Білоножко запропонували провести незалежний аудит підприємства та створити робочу групу з вивчення діяльностіПолтавапаливо”.

Оскільки ми маємо інформацію про збитки цього підприємства, є пропозиція створити робочу групу з депутатів обласної ради, щоб більше вивчити діяльність підприємства: скільки є структурних підрозділів, чим займається, майбутній розвиток і напрямки. Складається враження, що підприємства, які є власністю обласної ради, чомусь традиційно показують збитки. Давайте вивчимо всі складнощі і труднощі”, – зазначив Олексій Чепурко.

Також депутати ознайомились зі станом надходжень рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих бюджетів області за 2020 рік, з переліком спеціальних дозволів на користування надрами, наданих на території Полтавщини.

Заслухали депутати і голів громад області щодо вимог “Полтаваобленерго” про укладання договорів з доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики для розміщення електричних мереж або іншого інженерного обладнання.

З 2020 року представники “Полтаваобленерго” зробили договір на відшкодування витрат за використання опор. Протягом 15 років ми відбудовували вуличне освітлення в усіх селах. Отримали технічні умови підприємства. Там не було написано, що опори будуть платними. Коли всюди побудували вуличне освітлення, “Полтаваобленерго” почало збирати по 18 грн за одну опору. Звідки встановили таку ціну – невідомо. На сьогоднішні ціну знизили до 3 грн. Теж невідомо, який саме механізм розрахунку”, – розповів Чутівський селищний голова Микола Корольов.

Голова Білицької селищної ради Микола Скрильник зауважив, що питання стягнення з громад орендної плати за користування опорами електричних мереж потрібно вирішувати на законодавчому рівні.

Водночас, представники “Полтаваобленерго” запевнили, що у технічних умовах вказані лише характеристики електричних мереж.

Технічні умови на сьогодні містять інформацію щодо характеристик мереж, які приєднані. Там зазначена точка підключення, рівень напруги, категорія надійності. Жодним пунктом в технічних умовах не зазначено, яким чином ви будете проводити приєднання своїх мереж. Ми не погоджуємо будь-які інші документи, які виходять за рамки наших повноважень”, – зазначив комерційний директор “Полтаваобленерго” Дмитро Маркідов.

Зрештою, керівникам громадам та представникам АТ “Полтаваобленерго” протягом двох тижнів рекомендували підготувати пропозиції з врегулювання ситуації, які буде покладено в основу відповідного проєкту Зверненні депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України. Цей проект рішення планується внести на розгляд чергової сесії обласної ради від постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

Система Orphus