Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

З початку року на Полтавщині зафіксували майже 3 тисячі шахрайств, 20% – в Інтернеті

З початку поточного року на Полтавщині правоохоронці зафіксували 2 935 шахрайств. 20% випадків – шахрайства з використанням інтернету.

Про це повідомив на своїй пресконференції керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.

З майже 600 шахрайств 406 скоєні за допомогою платформи OLX.ua. 138 – з використання соціальної мережі Instagram. 43 шахрайства – за допомогою Facebook.

“Найпростіший спосіб омани, який використовують зловмисники – це розміщення об’яви про продаж того чи іншого товару з попередньою оплатою. Люди перераховують кошти і нічого не отримують. Зафіксовано 300 таких епізодів. 99 громадян визнали потерпілими”, – розповів Антон Столітній.

Використовують шахраї й інший, складніший спосіб омани. Це розсилання шкідливого програмного забезпечення.

“Ми виявили у Кременчуці групу осіб, які через електронну пошту розсилали громадянам інформаційне повідомлення з “вірусами”. Коли користувач відкривав лист, зловмисники вже мали повний доступ до інформації у телефоні. Потім вони брали найчастіше використані телефонні номери своєї жертви, йшли до оператора, відновлювали sim-карту і мали повний доступ до банківських рахунків потерпілих з яких списували кошти. На сьогодні по 11 таким епізодам повідомили про підозру. Ці зловмисники мали особисті дані 10 тисяч громадян”, – повідомив Антон Столітній.

Система Orphus