Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

З 1 квітня медичні установи працюватимуть із НСЗУ за контрактами, – Дмитро Лунін

5 березня у Полтавській ОДА відбулася селекторна нарада з територіальними громадами з питань виконання постанови Кабінету Міністрів України № 133 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II–IV кварталах 2021 року”.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін наголосив, що з 1 квітня медичні установи працюватимуть із НСЗУ за контрактами. Це стосується не лише закладів первинної медичної допомоги, центрів ПМСД, стаціонарів та госпіталів, а й спецзакладів, які надають психіатричну допомогу чи лікують туберкульоз, повідомили у Полтавській ОДА.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів, що 29 закладів спеціалізованої медичної допомоги Полтавської області вже подали заявки до НСЗУ на 68 пакетів послуг. Уже 7 підтверджених пропозицій очікують договору.

“Ми сьогодні живемо в складний період реформ і пандемії, маємо вивчити всі вимоги НСЗУ до укладання договорів, щоб отримати фінансування. Треба зберегти весь об’єм надання медичної допомоги”, – сказав Віктор Лисак.

Головний спеціаліст відділу договірної роботи управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Світлана Писаренко роз’яснила нововведення щодо роботи Національної служби здоров’я України цього року.

“Умови закупівлі медичних послуг затверджуються Міністерством охорони здоров’я. НСЗУ укладає договори з надавачами медичних послуг первинної, спеціалізованої, екстреної допомоги та реімбурсації. Цього року бюджет складає 123,4 мільярда гривень, всього 35 пакетів. Минулого року було 27 та 4 ковідних. З’являється три нових пакети – вакцинації проти коронавірусу, мобільної психіатричної допомоги з 1 липня і пакет онкогематолігії. Та ще 5 пакетів із наявних виокремлюються”, – розповіла Світлана Писаренко.

Уже зараз на сайті НСЗУ оголошено прийом документів на 22 пакети медичних послуг, проводиться активна подача і обробка пропозицій. По деяким темам треба подати заявки до 16 і 19 березня та укласти договори.

Крім того, цього року в програмі медичних гарантів буде діяти новий тариф – за досягнення результату. Він буде діяти на рівні первинної медичної допомоги щодо охоплення щепленням проти кору дітей до 6 років та для екстреної медичної допомоги за вірну маршрутизацію пацієнтів з інфарктом міокарда та гострим мозковим інсультом.

Світла Писаренко розповіла про нюанси проведення програми реімбурсації (доступність лікарських препаратів) у 2021 році. Із 1 липня НСЗУ буде адмініструвати три нові програми. З 1 липня фінансуватиме поставку інсуліну та препаратів для нецукрового діабету, а з 1 жовтня – препаратів для лікування психічних розладів. Ці лікарські засоби пацієнти зможуть отримувати за електронним рецептом у сімейного лікаря.

Система Orphus