Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ювенальні поліцейські Полтавщини розповіли школярам про безпеку в Інтернеті

Поліцейські продовжують активну інформаційну кампанію в навчальних закладах області. Тематичні зустрічі цього тижня стосуються онлайн-безпеки та протидії кібербулінгу.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Поліцейські надали школярам, їх вчителям та батькам, поради, як безпечно користуватися Інтернет-ресурсами.

Уникайте оприлюднення в Інтернеті персональної інформації. Зокрема, не розміщайте адрес електронної пошти, номера мобільного телефону, домашньої адреси та особистих фотографій (на яких ви, ваша сім’я або друзі).

Небажано відповідати на спам, до якого зокрема відносяться листи “щастя” з різною пропагандою або ті, що розсилаються одночасно багатьом користувачам. Вони можуть містити комп’ютерні віруси для їх початкового поширення або збору інформації про вас (наприклад, ваших e-mail адрес та ваших знайомих тощо).

Насамперед для захисту персональної інформації правоохоронці радять хоча б раз на рік міняти паролі для кожного облікового запису. А також встановити безпечні паролі для підтвердження особистості при підключенні до власних акаунтів.

Для зведення до мінімуму загроз з боку вірусів і шкідливих програм потрібно регулярно оновлювати операційну систему, браузер, антивірусну та інші програми за допомогою оновлень. Не користуйтеся публічними Wi-Fi, які не гарантують безпечного з’єднання.

Практикуйте безпечний серфінг та шопінг в Інтернеті – переконайтеся, що в адресному рядку вашого браузера адреса сайту починається з “https”, а не з “http”.

Не додавайте до “друзів” у соцмережах незнайомих та малознайомих людей. Це стосується і контакт листів у профілях Skype, Viber, Telegram та інших.

Пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають. Відмовляйтеся від зустрічей в реальному житті з людьми, з якими ви познайомилися в Інтернеті. Людина, яка не має лихих намірів, зрозуміє ваші побоювання.

Небезпечно приховувати від дорослих реальну проблему! Дуже важливо вчасно сказати про те, що хтось вас образив або намагається це зробити шляхом поширення неправдивої або ганебної інформації про вас (у тому числі світлин)!

Цькування із застосуванням цифрових технологій називається кібербулінг. Такий булінг може відбуватися в соціальних мережах, в месенджерах, на ігрових платформах та в Інтернет-листуванні. Як розпізнати кібербулінг? Зазвичай булять шляхом поширення неправдивих чуток або фотографій, які компрометують дитину; повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

Як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу, можна дізнатися у чат-боті “Кіберпес”. Цю програму створено Міністерством цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України.

Чат-бот є у Telegram та Viber. Віртуальна програма допоможе визначити кібербулінг, зрозуміти як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж й куди звернутися за допомогою. У будь-якій сумнівній або небезпечній ситуації кожна дитина, а також її батьки та вчителі можуть зателефонувати до поліції або на Національну гарячу дитячу лінію 116-111 (Childhelplineinternational).

“Будьте обережними та поміркованими у своїх рішеннях та діях”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУ НП в Полтавській області
Система Orphus