Ви тут:
Р Суспільство 

Як вибрати тонометр

Тонометр — це обов’язковий медичний атрибут не тільки лікарень, а й кожної домівки. Особливо важливого його мати тим людям, які страждають на перепади тиску. Найкращі тонометри повністю автоматизовані (наприклад, деякі моделі тонометрів Microlife). Усе, що потрібно — прикріпити такий прилад на руку і дочекатися результатів.

Це робить використання тонометра зрозумілим, що особливо важливо для людей похилого віку, яким потрібно вимірювати тиск декілька разів на день. Нині асортимент цих медичних приладів величезний, але як вибрати тонометр найкращої якості?

Особливості

Для початку потрібно визначитися з типом обраного тонометра, які можуть бути наступними.

Механічні, які користуються найбільшою популярністю, оскільки відрізняються високою точністю показників та надійністю. Як правило, в комплект такого тонометра входить:

  • пневматичний нагнітач;
  • манжет;
  • фонендоскоп;
  • манометр.

Недолік цієї моделі полягає в тому, що не у всіх виходить вимірювати тиск за тонами.

Електронні щороку набирають дедалі більше популярності. Перевага такого приладу полягає в тому, що він вимірює тиск самостійно. За допомогою даних тонометрів можна визначити не лише тиск, але також пульс і ритм серця. Електронні тонометри діляться на:

  • автоматичні (усі процеси виконуються виключно апаратом). З огляду на розмір їх можна кріпити на зап’ясті або плечі;
  • напівавтоматичні (користувачеві необхідно самостійно нагнітати повітря). Відрізняються високою точністю показань і прийнятною ціною.

Окремо варто виділити стаціонарні анероїдні тонометри, які використовуються в медичних установах. Вони вважаються найточнішими приладами для вимірювання тиску, проте мають солідні габарити і тому не завжди підходять для домашнього використання.

На що варто звернути увагу

Правильність показань тонометра залежатиме від вибору манжети. Зазвичай універсальна довжина манжети електронних тонометрів становить від 15 до 42 см, механічних — від 7 до 66 см. У продажу також можна знайти тонометри зі зменшеною (дитячою) манжетою і прилади для пацієнтів, котрі мають надмірну вагу, із великою манжетою. Також варто звернути увагу на матеріал. Манжети виготовляють з нейлону та бавовни. Для особистого користування варто вибрати бавовняну манжету, в той час як для загального — нейлонову. Найкращу фіксацію манжети забезпечує залізне кільце.

Тонометри також бувають:

  • настільні — це домашні автоматичні та напівавтоматичні прилади, які мають компактні габарити;
  • настінні та підлогові — це анероїдні тонометри, що використовуються в стаціонарних умовах.
Система Orphus