Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Як лікувати гастрит: поради НСЗУ

Чимало людей скаржиться на біль у животі, який спричиняє гастрит. Гастрит виникає через запалення слизової оболонки шлунку. Для більшості людей це захворювання не становить загрози і їх стан швидко поліпшується при лікуванні. Але бувають випадки, коли гастрит триває роками.

У Національній службі здоров’я розповіли, що потрібно знати про гастрит та його лікування.

Симптоми гастриту можуть проявлятися раптово та інтенсивно – це гострий гастрит, або поступово і тривати довго – це гастрит хронічний. Основною причиною хронічного гастриту є бактерії H. pylori. Спричиняє гастрит також неправильне харчування на кшталт фастфуду. А також подразнення шлунка через вживання гострої, смаженої, жирної їжі, надмірне споживання алкоголю. Тютюнопаління та стан хронічного стресу також можуть спричинити гастрит.

Гастрит має дуже індивідуальні прояви. У деяких випадках протікає практично безсимптомно, в інших – може викликати:

– порушення травлення;
– кислий присмак в роті, печію;
– нудоту та блювання;
– відчуття переповненості верхньої частини живота під час їжі;
– біль у верхній ділянці живота, який може посилитись або послабшитись під час прийому їжі. 

Дискомфорт у шлунку або порушення травлення можна спробувати прибрати самостійно. Для цього потрібно змінити свій раціон та спосіб життя.

Наприклад:
– відмовитись від жирних страв, гострої, кислої іжі, яка подразнює слизову оболонку шлунка;
– уникати вживання алкоголю;
– зменшити порції іжі, але збільшити кількість прийому іжі;
– покинути курити;
– уникати стресу або вчитись ним керувати.

“Але якщо ви відчуваєте симптоми гастриту протягом тижня чи довше, потрібна кваліфікована медична допомога. Не варто приймати ліки, які бачите у рекламі, обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря.  Ваш сімейний лікар огляне, проконсультує та за потреби направить на додаткові обстеження, або випише направлення до гастроентеролога чи іншого спеціаліста. За необхідності – призначить курс антибіотиків. Крім того, зважаючи на стан здоров’я пацієнта, фактори ризику та можливу спадковість, лікар з яким укладена декларація чи пофільний спеціаліст може також виписати направлення на гастроскопію. Це обстеження, яке дає можливість оцінити стан стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. За направленням – дослідження безоплатне у закладах, що мають договір з НСЗУ на цю послугу.  Гастрит добре піддається лікуванню, якщо змінити харчові звички та спосіб життя, вчасно звернутись по медичну допомогу. Натомість затягування з лікуванням може призвести до виразки шлунка. Тож не зволікайте зі зверненням до свого лікаря, якщо тривалий час маєте скарги на травлення та біль у животі”, – радять у НСЗУ.

Перейти до вмісту