Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Вистава Полтавського театру ляльок потрапила до лонг-листа IV Всеукраїнського фестивалю-премії “ГРА”

Вистава “Леді в лавандовому” Полтавського академічного обласного театру ляльок у категорії “За найкращу драматичну виставу” потрапила до лонг-листа IV Всеукраїнського театрального фестивалю-премії “ГРА”.

З 89 заявок експерти визначили 30 вистав, які продовжать боротьбу за національний театральний “Оскар” за підсумками драматичного 2020 року, який фактично паралізував роботу закладів культури через пандемію та карантинні обмеження, повідомили у пресслужбі фестивалю-премії.

“Ми надзвичайно вдячні усім театрам, які всупереч вимушеним локдаунним стопам, подалися цьогоріч на “ГРУ” за те, що не зрадили собі, за внутрішньоцехову солідарність і пам’ять про тих, кого ми втратили. Ви випускаєте вистави, ми ГРАємо у ГРУ, разом окреслюємо процес і підтримуємо один одного – значить існуємо, живемо Театром”, – зазначила голова експертної ради фестивалю-премії “ГРА” Ольга Стельмашевська.

Фестиваль-премія “ГРА” (GRA – Great Real Art) – проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року. Цьогоріч театри представляють прем’єри, що вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2020 року. Участь у проєкті беруть професійні театральні колективи різних форм власності і форматів роботи. На розгляд експертів подали 89 різножанрових сценічних проєкти, що надійшли з 23 міст України. За традиційно активним Києвом (36 заявок), цього року суттєво підтягнувся Захід, з міст і містечок якого, подалося 23 ГРАвці. З’явилися й міста-дебютанти – Луцьк, Кропивницький та Кременчук.

“За останній час авторитет фестивалю-премії «ГРА» помітно зріс і зміцнився, тому українським театрам і важливо заявити на всю Україну про свої творчі пошуки, про оновлення репертуару. Принципово те, що є величезна кількість подань-заявок саме з театральних регіонів України. А їм, як відомо, в умовах карантинних обмежень було удвічі важче виживати і працювати, ніж престижним столичним театрам”, – розповів голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський.

Далі експерти їздитимуть Україною і переглядатимуть постановки наживо. В липні-серпні планується сформувати шортліст з 12 вистав. А у листопаді відбудеться фінальний етап. В якому форматі – онлайн чи оффлайн він відбуватиметься, залежить від перебігу епідемії. Проте оргкомітет вже продумує цікавий й ефективний варіант фестивалю, до якого зможуть долучитися не тільки глядачі України, а й усього світу.

 

ФОТО: Суспільне. Полтава

 

Система Orphus