Ви тут:
Суспільство Україна 

Все йде до того, що вже найближчим часом в Україні оголосять черговий локдаун, – заступник голови ВР

Якщо подивитися на темпи третьої хвилі пандемії, то графіки наближаються до тих показників, коли в Україні, в січні 2021 року, було запроваджено жорсткий карантин.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп сказала заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк, йдеться на сайті Верховної Ради.

Віцеспікерка відзначила, що Україна перебуває у п’ятірці лідерів у Європі за темпами поширення COVID-19 і вже чотири області оголошені зонами карантину червоного рівня: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька. При цьому, рівень госпіталізацій стрімко зростає у низці інших областей.

«Все йде до того, що вже найближчим часом Уряду доведеться оголошувати черговий локдаун. Тому вже на цьому тижні треба всі зусилля кинути на спільні дії по боротьбі з коронавірусом. Це має бути спільне засідання Уряду і Верховної Ради, окреме засідання Ради Національної безпеки та оборони, яке має бути присвячено виключно боротьбі з коронавірусом. А саме напрацюванню спільного плану дій всіх гілок влади на випадок нового жорсткого локдауну, вірогідність якого, повторюся, є дуже високою», – підкреслила Олена Кондратюк.

На її переконання, на цьому засіданні необхідно визначитися з питаннями про наявність ресурсів для розгортання додаткових мобільних госпіталів по всій країні, обладнання додаткових ліжко-місць з киснем. Також слід з’ясувати, якої термінової підтримки потребує медична система та наші лікарі, куди і на які цілі слід негайно направити додаткові ресурси.

«Маємо вирішити, які заходи вживати для допомоги малому і середньому бізнесу, домогосподарствам та іншим сферам, які постраждають від нового карантину. Що у нас з формуванням стратегічного запасу вакцин. Коли Україна отримає нові партії вакцин і від яких виробників, в якій кількості. Чим раніше ці рішення будуть обговорені та ухвалені, тим легше країна і кожна родина перенесе новий локдаун», – сказала Олена Кондратюк.

Система Orphus