Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Вчені спрогнозували, що у 2100 році літо у Північній півкулі триватиме пів року

Якщо людство не докладе зусиль щодо стримання зміни клімату, то до 2100 року в Північній півкулі літо стане довшим і розтягнеться на пів року.

До такого висновку дійшли китайські вчені, які опублікували результати наукової роботи в журналі Geophysical Research Letters. Коротко про дослідження повідомляється в пресрелізі на Phys.org, інформує канал “Прямий“.

Для країн, розташованих в цих широтах, температурні зрушення матимуть катастрофічні наслідки для сільського господарства, охорони здоров’я та навколишнього середовища.

Фахівці проаналізували історичні кліматичні записи, що охоплюють проміжок часу з 1952 по 2011 рік, щоб визначити тривалість чотирьох пір року в Північній півкулі. Вони визначили початок літа, коли значення температур піднімаються вище 75-й процентилі (процентиль – певна частина вибірки даних), тобто починають входити у чверть найвищих температур протягом року.

Аналогічно зима починається, коли значення температури повітря опускаються до 25 відсоткам найхолодніших температур року. Вчені також використовували моделі кліматичних змін, щоб простежити, як сезони будуть зрушуватися в майбутньому.

Виявилося, що в середньому за півстоліття тривалість літа збільшилася з 78 до 95 днів, а тривалість зими зменшилася на три дні. Весна і осінь скоротилися зі 124 до 115 і з 87 до 82 днів відповідно. Весна і літо тепер починаються трохи раніше, а осінь і зима – пізніше.

Якщо тенденція продовжиться, то до 2100 року зима триватиме менш як двоє місяців, а весна з осінню також значно скоротяться. Це може привести до порушення вегетації рослин, що стане причиною зменшення кормової бази для тварин і порушення рівноваги в екосистемах.

Це також здатне завдати шкоди сільському господарству, оскільки паростки можуть гинути через пізніх весняних заморозків. Тривале літо піддасть багатьох людей впливу алергенів, а також посприяє збільшенню ареалу проживання.

“Нагадаємо, що вміст прісної води в Північному Льодовитому океані збільшився на 40% за останні два десятиліття, а її проникнення прісної води в Атлантичний океан може катастрофічним чином вплинути на глобальний клімат”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Pixabay

Система Orphus