Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Валютою у Бронзову добу були кільця, ребра і леза сокир: дослідження вчених 

Археологи проаналізували знахідки з давніх скарбів і прийшли до висновку, що в ранню Бронзову добу замість монет використовувалися предмети у вигляді кілець, ребер і лез сокири.

Дослідження опубліковане в журналі PLOS ONE, інформує канал “Прямий” з посиланням на indicator.

Археологи з Лейденського університету порівнювали предмети з епохи ранньої бронзи в Європі (2150-1700 рік до н. е.), які могли б бути схожі на грошову валюту того часу. Дослідники вивчили понад 100 стародавніх скарбів і понад 5028 предметів, виготовлених з бронзи у формі кілець, ребер і лез сокир. Археологи статистично порівняли, скільки важили об’єкти. Вони спиралися на психофізіологічний закон Вебера-Фехнера. Одним з його наслідків є те, що якщо об’єкти близькі по масі, то зважуючи їх вручну людина не зможе розрізнити їх.

Археологи виявили, що, хоча реальна вага предметів була різною, 70,3% кілець були близькі настільки, що вручну їх розрізнити не можна було. Їх вага була в середньому близько 195 грамів. Приблизно стільки ж важили і леза сокир з ребрами. Вчені припустили, що збіг за формою та вагою, а також знаходження цих предметів в скарбах говорить про їх використання як ранню форму стандартизованої валюти. Вони також відзначають, що вже в епоху середньої бронзи в Європі з’являються більш точні інструменти для зважування і точність стає вищою.

“Євро” доісторичних часів являли собою бронзові кільця, ребра і сокири. Ці артефакти раннього бронзового століття були стандартизовані за формою та вагою і використовувалися як рання форма грошей”, – зазначають автори дослідження”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Прямий

Система Orphus