Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні затримують виплати декретних та лікарняних

Фонд соціального страхування попередив про затримку виплат декретних та лікарняних. Виплати затримують на 21 робочий день, це 1,8 млрд грн.

Про це повідомляє Еспресо.

“Ми робимо все можливе, щоб ви отримали допомогу якнайшвидше, однак на сьогодні є затримки у термінах фінансування. У листопаді 2020 року ми фінансували лікарняні та декретні протягом одного робочого дня після отримання заяви-розрахунку від роботодавця, замість 10 робочих днів, визначених законодавством. Однак на сьогодні доходів фонду не вистачає на покриття всіх прийнятих на фінансування допомог і виплат”, – повідомили у фонді.

Ця заборгованість була накопичена в грудні через різке зростання видатків. Оскільки на фонд було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо. 

У грудні 2020 року фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 млрд грн, що на 1,5 млрд грн більше, ніж у грудні 2019 року.

При цьому фонд уточнює, що з 2021 року щомісячні надходження до бюджету фонду покривають видатки за той самий період, а до затримки виплат призвела накопичена наприкінці 2020 року заборгованість.

Система Orphus