Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні циркулює понад 30 різних генотипів коронавірусної інфекції, – МОЗ

На 29 березня на території України циркулює понад 30 різних генотипів коронавірусу

Про це під час пресконференції повідомила головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю “Епідеміологія” Наталія Виноград, передає Укрінформ.

За її словами, у відслідковуванні пандемії повинно бути 3 компоненти: надання медичної допомоги; вірусологічний моніторинг; епідеміологічна складова.

“Щодо другої складової. Вона не була зорганізована в Україні належно, тому дані по штамах – це ті, які ми отримували з-за кордону, куди доставлялися зразки, ми отримували із запізненням. Тепер уже в Україні розпочато свої дослідження… Сьогодні в Україні циркулює понад 30 різних генотипів вірусів”, – наголосила Виноград.

Епідеміолог наголосила, що занесення інфекції в Україну відбувається з різних територій, в тому числі і з Європи та африканського континенту. Зафіксована циркуляція британського штаму, в тому числі й видозміненого. За словами Виноград, він уражає молодші вікові групи, зокрема дітей та підлітків.

За словами Виноград, внаслідок мутацій змінився патогенез вірусу та, відповідно, прогноз для пацієнтів. Крім того, частина ліків, які раніше вважалися перспективними для лікування COVID-19, виявляються недієвими, через що доводиться корегувати протоколи лікування інфекції.

У МОЗ зауважили, що вакцини, які використовуються нині, є ефективними проти мутованих штамів коронавірусу.

“Всі виробники вакцин розглядають можливість заміни і випуску нових вакцин із спрямованістю щодо “мутантів”, але на сьогодні ті вакцини, які використовують, є ефективними”, – додала Виноград.

Система Orphus