Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні різко зросла кількість тих, хто відмовляється вакцинуватися, – опитування

Половина громадян України (51%) відмовиться від вакцинації, не задумуючись. Такі дані отримано за результатами соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього за підтримки «Нью Імідж Маркетинг Груп», у період з 03.03. 2021 року до 13.03.2021 року, серед 2400 респондентів.

Про це пише “Український Інститут Майбутнього

Зазначена цифра категорично налаштованих до вакцинації з часу першої хвилі дослідження зросла (з 44%).

Крім того, кожен п’ятий громадянин воліє відкласти питання вакцинації на потім. А частка тих, хто готовий зробити щеплення, але з обмовками, знизилася порівняно з минулим опитуванням: 15% будуть дивитися на країну походження вакцини (було 18%) і 6% обов’язковою умовою назвали безкоштовність щеплення (було 9%). Безумовно ж вакцинуватися готові лише 10% респондентів.

Читайте також: За минулу добу в Україні виявили 11 476 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію

Варто додати, що була зафіксована схильність молоді менш серйозно ставитися до небезпеки коронавірусу корелює з їхньою меншою готовністю вакцинуватися: 56% респондентів до 24 років не збираються вакцинуватися, тоді як серед людей старше 55 років таких 44%.

Також дослідження показало, що найнижчий рівень довіри серед українців має єдина наявна вакцина Covishield (3%). Порівняно частіше згадується американсько-німецька Pfizer – 16% (при 18% у першій хвилі). На другому місці американська Moderna – 11% та з невеликою різницею російський Спутнік V – 9% (при 12% у першій хвилі).

Детальніше з результатами всеукраїнського соціологічного дослідження “Соціально-політичні настрої українців, ІІ-хвиля” за посиланням.

 

Система Orphus