Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні не зафіксовано важких наслідків після вакцинації проти COVID-19, – Степанов

Жодного випадку, коли вакцинація проти COVID-19 призвела до важких наслідків, в Україні не зафіксовано. На 20 тис. щеплень надійшло 185 повідомлень про побічні ефекти після імунізації, але всі випадки мали легку форму.

Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Черговий фейк, який з’явився в нашому інформаційному просторі, – про те, що нібито використання вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield) призводить до важких побічних ефектів. Ми фіксуємо всі повідомлення про наслідки вакцинації. Жодного важкого випадку не зафіксовано. Підвищення температури, головний біль чи почервоніння в місці уколу – це нормальна й очікувана реакція на вакцину. Це означає, що організм формує імунну відповідь, а значить, захищає вакцинованого», – наголосив Степанов.

Читайте також: В Україні розгорнута цілеспрямована антивакцинальна кампанія, – Степанов

Максим Степанов також вкотре закликав не довіряти чуткам про те, що вакцина CoviShield чимось відрізняється від Oxford/AstraZeneca.

«Цю вакцину рекомендувала до використання Всесвітня організація охорони здоров’я. Її застосовують у Великобританії, Канаді та інших країнах світу, оскільки вона безпечна та дієва. Я неодноразово наголошував, що в Україні розгорнута цілеспрямована антивакцинаторська кампанія. Імовірно, комусь вигідно, аби Україна не використовувала вакцини, виготовлені провідними світовими компаніями – такими, як Pfizer чи AstraZeneca, а закуповувала їх у країни-агресора», – сказав Степанов.

Максим Степанов наголосив, що у питаннях вакцинації не слід вірити чуткам, натомість – дослухатися до медиків, які володіють вичерпною та перевіреною інформацією.

Система Orphus Поделиться на fb