Ви тут:
Суспільство Україна 

Укравтодор та ЄБРР розпочали спільний антикорупційний проект

Укравтодор спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) почали антикорупційний проект. Українське дорожнє агентство, таким чином, стало першим державним органом, який почне реформу практик управління та закупівель.

12 березня відбулася перша зустріч між експертами Укравтодору та ЄБРР, присвячена розробці та впровадженню Плану антикорупційних заходів для дорожньої галузі України.

Про те, щоб почати реформу Укравтодору, домовленість була досягнута в 2020 році, коли дорожньому Держагентству вдалося залучити кредит ЄБРР у ​​розмірі 450 млн євро на реконструкцію 300 км траси M-05 Київ – Одеса, а також на будівництво північного автомобільного обходу Львова в рамках програми президента «Велике будівництво».

Згідно з угодою, в Укравтодорі будуть реформовані системи закупівель, безпеки руху, розвитку інфраструктури для електротранспорту і протидії корупції.

«Ми високо цінуємо ініціативу Укравтодору щодо впровадження цього проекту, адже його результатом має стати повністю оновлена ​​система управління дорожньою галуззю. У разі успішного запуску антикорупційного пілотного проекту в Укравтодорі, цей досвід можна буде масштабувати на інші суб’єкти господарювання та організації державного сектора, які є партнерами ЄБРР в Україні», – зазначив Андрій Цоколь, керівник транспортних проектів ЄБРР.

З впровадженням реформи Укравтодору допоможе Basel Institute on Governance (Швейцарія), який працює в партнерстві з українською юридичною фірмою Sayenko Kharenko. До травня цього року швейцарські консультанти вивчать і проаналізують наявні в Укравтодорі закупівельні та управлінські процеси з точки зору запобігання корупції. У липні 2021 року План антикорупційних заходів буде фіналізовано. Консультанти спостерігатимуть за впровадженням реформи в Укравтодорі і його підрозділах до 2023 року.

«За минулий рік нам вдалося перезапустити дорожню галузь – створені єдині правила закупівель, введений незалежний технагляд і додатковий контроль проектних рішень. Ми працювали над попередженням корупційних ризиків шляхом цифровізації процесів управління і підвищенням виконавчої та фінансової дисципліни. Пілотний проект з ЄБРР дає шанс цим змінам стати незворотними», – заявив Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

Нагадаємо, що в рамках іншого президентського проекту – “Велика реставрація” – планується відновити, реставрувати і відремонтувати близько 150 культурних пам’яток за три наступні роки, і одночасно з реставрацією до об’єктів культурної спадщини будуть ремонтуватися або прокладатися нові дороги. Про це в ході форуму “Україна 30. Культура. Медіа. Туризм” повідомив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко.

Система Orphus