Ви тут:
Суспільство Україна 

Укравтодор починає антикорупційну реформу спільно з ЄБРР

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) в рамках спільного антикорупційного проекту переналаштує управлінські та закупівельні практики відповідно до рекомендацій консультантів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

12 березня було проведено стартову зустріч з розробки та впровадження Плану антикорупційних заходів для дорожньої галузі України в рамках зазначеного спільного проєкту, передає Інтерфакс-Україна.

Кредитна угода між “Укравтодором” і ЄБРР загальною вартістю 450 млн євро, підписана в грудні минулого року, передбачає впровадження чотирьох важливих реформ для дорожньої галузі: реформу системи закупівель, підвищення безпеки руху, розвиток інфраструктури для електротранспорту і антикорупційну реформу.

“Ми високо цінуємо ініціативу Укравтодору у впровадженні цього проєкту, адже його результатом має стати повністю оновлена система управління дорожньою галуззю. У разі успішного запуску антикорупційного пілотного проєкту в Укравтодорі, цей досвід можна буде масштабувати на інші суб’єкти господарювання та організації державного сектору, які є партнерами ЄБРР в Україні”, – заявив керівник транспортних проектів ЄБРР Андрій Цоколь.

До роботи над впровадженням антикорупційної реформи залучений Basel Institute on Governance (Швейцарія) – міжнародна некомерційна антикорупційна організація, яка працює в партнерстві з українською юридичною фірмою Sayenko Kharenko.

До травня цього року консультанти вивчать і проаналізують наявні в Укравтодорі закупівельні та управлінські процеси з точки зору запобігання корупції. На основі дослідження в липні 2021 року планується фіналізувати і затвердити План антикорупційних заходів. До 2023 року консультант супроводжуватиме імплементацію Плану в “Укравтодорі” і його підрозділах.

Голова “Укравтодору” Олександр Кубракоа також зазначив, що за минулий рік агентству вдалося створити єдині правила закупівель в галузі, ввести незалежний технагляд і додатковий контроль проєктних рішень.

Ми працювали над попередженням корупційних ризиків шляхом цифровізації процесів управління та підвищенням виконавчої та фінансової дисципліни. Пілотний проєкт із ЄБРР дає шанс цим змінам стати незворотними“, – підкреслив він.

Нагадаємо, раніше заступник глави Офісу Президента, координатор президентської програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко заявив, що в 2021 році “Велике будівництво” бере курс на залучення довгострокових інвестицій в інфраструктуру.

Система Orphus Поделиться на fb