Ви тут:
Суспільство Україна 

Українці найбільше довіряють армії, церкві та волонтерам, – опитування

Серед державних та суспільних інститутів українці найбільше довіряють Збройним силам, волонтерським організаціям та церкві.

Про це свідчать дані опитування “Оцінка ситуації в країні, довіра до інститутів суспільства та політиків, електоральні орієнтації громадян (березень 2021 року)”, проведеного центром Разумкова, інформує Суспільне.

Найчастіше українці висловлювали довіру до наступних інститутів:

– Збройних Сил України – 70% опитаних,

– Волонтерських організацій – 65%,

– Церкви – 64%,

– Державної служби з надзвичайних ситуацій – 63%,

– Державної прикордонної служби – 60%,

– Національної гвардії України – 56%,

– Голови міста (селища, села), в якому проживає респондент – 56%,

– Добровольчих батальйонів – 55%.

Недовіра громадян України найчастіше висловлюється ЗМІ Росії (не довіряють їм 82% опитаних), державному апарату (чиновникам) (80%), судам (судовій системі загалом) (79%), Верховній Раді України (77,5%), Уряду України (76%), Вищому антикорупційному суду (73%), політичним партіям (71%). Серед вищих органів державної влади, порівняно нижчим є рейтинг недовіри до президента та Нацбанку – 61,5% та 60% відповідно.

Довідково: Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Автор: В’ячеслав Масний

Фото: Українська правда

Система Orphus