Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна за мир, але готова дати відсіч будь-яким провокаціям на Донбасі, — Андрій Єрмак

Українська сторона сприймає останні заяви проросійських бойовиків на Донбасі про намір завдати «превентивних» ударів по позиціях ЗСУ як відверту провокацію, і готова дати відсіч будь-якому наступу або нападу.

Про це під час вебінару під егідою брюссельського Центру європейської політики (ЕРС) заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, передає АрміяInform з посиланням на Укрінформ.

Такою  була його відповідь на запитання кореспондента Укрінформу, чи означають заяви російських окупантів на Донбасі про «превентивні» удари по українських військах зривом перемир’я та переговорів у Мінському форматі, і чи готова Україна захистити себе від повномасштабної агресії з боку Росії.

«Що стосується останніх заяв, а їх багато з боку так званих сепаратистів, ми розцінюємо їх як провокацію, хочу сказати абсолютно чітко, що українські Збройні Сили будуть максимально підтримувати режим припинення вогню. Водночас якщо будуть якісь загострення, загроза життю наших громадян чи наших військових, вони (ЗСУ. — Ред.) абсолютно готові надати відсіч будь-якій провокації, будь-яким спробам здійснити наступ або напад на наші позиції», — сказав Андрій Єрмак.

Він зауважив, що ситуація на Донбасі дійсно залишається крихкою, але Україна робить все належне для підтримання перемир’я. А якщо здійснюються якісь провокації або порушення, негайно інформує про це спостерігачів ОБСЄ та представників ОБСЄ у Тристоронній контактній групі, щоб задіяти всі механізми для підтримання режиму припинення вогню.

«Україна — за мир, Україна — за припинення війни. Але наші військові та армія є нашим пріоритетом. Цього року ми маємо безпрецедентний бюджет для розвитку армії. Я дуже радий, що плідно розвивається співпраця наших військових і Міністерства оборони з партнерами — європейськими, американськими, з Великою Британією та іншими країнами. Ми робимо всі кроки, які рухають нас до миру, але ми абсолютно готові захистити нашу країну», — наголосив керівник ОП.

Фото:  АрміяInform

Система Orphus