Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У Софії Київській презентували 3D-модель обличчя Ярослава Мудрого

4 березня 2021 року у Софійському соборі Національного заповідника “Софія Київська” презентували 3D-модель обличчя Ярослава Мудрого.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

“Це не чергова версія портрету князя, створена за часів СРСР. А найбільш реальна відтворена модель обличчя завдяки історико-криміналістичній експертизі. Існуючий раніше образ, що прирівнював Київського князя до російських царів – кардинально відрізняється від справжнього”, – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Міністр підкреслив, що постать князя була вагомою у розквіті та становленні Київської Русі, як сильної держави і її визнання на міжнародному рівні. Саме тому українці та світ мають знати, як насправді виглядали наші історичні герої. 

Образ князя був відтворений у рамках проєкту “Україна. Повернення своєї історії” телеканалу “1+1” у 2017 році (автори — Акім Галімов, Руслан Шаріпов; режисер — Дарія Саричева). Для реконструювання використали метод історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа, що належав Ярославу Мудрому. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко.

Система Orphus