Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У полтавському виші відкрили лабораторію робототехніки

У Полтавській політехніці відкрили нову лабораторію ІТ-технологій та робототехніки – Cyber Robo Lab. Навчально-наукова лабораторія також стане тренувальною базою для команди учасників WRO (Всесвітньої олімпіади з робототехніки).

Лабораторія оснащена новими меблями, лептопами, мобільною дошкою і окремим столом для роботи з конкурсним набором деталей TETRIX – розширеною під вимоги змагань версією комплекту TETRIX MAX, повідомили у навчальному закладі.

“Процес вивчення прикладної науки робототехніки передбачає глибоке розуміння фізичних процесів, принципів роботи різноманітних механізмів та електронних пристроїв. Іти шляхом отримання цих знань, набуття навичок, необхідних для створення та програмування роботів значно приємніше, якщо є місце де можна експериментувати та реалізовувати свої ідеї. Таким місцем є Cyber Robo Lab. У лабораторії створено простір для проведення навчальних занять з робототехніки із використанням інноваційних методів навчання. Здобувачі вищої освіти та гості університету матимуть змогу познайомитись із такими напрямами актуальної прикладної науки як мобільна робототехніка, принципи керування промисловими роботами, основи комп’ютерного моделювання тощо”, – розповів ректор, професор Володимир Онищенко.

Матеріально-технічна база університету поповнена робототехнічним набором TETRIX – ідеальною платформою для творчості у створенні серйозних моделей роботів з авіаційного алюмінію для навчання. Він містить 843 деталі (структурні, апаратні і рухомі елементи, колеса різних типів, шестерні, балки, рейки, з’єднувальні елементи, вставки та інше), які використовують команди для створення функціональних роботів і рішення складних інженерних завдань.

“У сучасній аудиторії Cyber Robo Lab учасники навчального процесу матимуть змогу почати пошук власних оригінальних рішень інженерних задач, пов’язаних із програмуванням роботів. Використання моделей роботів дає змогу досліджувати принципи дії їхніх сенсорів, освоювати методи керування виконавчими механізмами та дізнаватись про особливості роботи мікроконтролерів. Технічне забезпечення із використанням моделей роботів, реалізованих на платформах Arduino, Fischertechnik, Tetrix, Lego дозволяють всебічно дослідити процеси створення робототехнічних систем. Вирішення робототехнічних задач дає початок інноваціям, креативності і навичкам вирішення проблем. Це згодом знайде своє відображення у прикладних галузях – науці, інженерії та комп’ютерному програмуванні. Під час виконання завдань молодь працює в команді, вони разом навчаються в інтерактивній формі”, – прокоментував кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Навчально-наукового інституту інформаційних технологій і механотроніки Богдан Боряк.

 

Система Orphus