Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавському військовому коледжі презентували книгу про Героїв Крут

Презентація збірника сучасних історичних досліджень про перебіг визвольних змагань українського народу першої чверті ХХ сторіччя відбулось на базі Військового коледжу сержантського складу ВІТІ імені Героїв Крут, що на Полтавщині.

Про створення книги «Герої Крут і Полтавщина» та її зміст майбутнім зв’язківцям розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар, який виступив упорядником даного видання.

Преамбулу книги про перших українських добровольців – «кіборгів» склала монографія кандидата історичних наук Михайла Ковальчука, яка висвітлила маловідомі сторінки перебігу подій 1918 року, зокрема бойових дій під Крутами. До трьох основних розділів збірника увійшли біографії дванадцяти героїв-крутян, імена яких пов’язані з Полтавщиною, їхні спогади та публікації, а також поетичні твори, присвячені першим українським кіборгам.

“Для курсантів навчального закладу окрім пізнавального, захід став важливою часткою національно-патріотичного та духовного виховання – розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника коледжу з морально-психологічного забезпечення підполковник Роман Цибульов. – Нинішнє покоління захисників є прямим нащадками героїчних традицій воїнів-крутян, що закарбовано у назві нашого навчального закладу. Це у великій мірі додає мотивації до майстерного оволодіння військовою спеціальністю та готовності до захисту незалежності держави”.

Емоційного наповнення заходу додав і виступ відомого полтавського барда, автора пісень на військово-патріотичну тематику Юрія Трейгеля, творчість якого пройшла через випробування Революції Гідності та продовжує надихати українських захисників на боротьбу проти російської агресії на сході.

“Для мене і моїх товаришів давно відомі події бою під Крутами сьогодні відкрились наче з нової сторінки – поділилась своїми враженнями курсант Наталія Аронова. – І це стосується не тільки цікавих  історичних фактів та досліджень, а і духовної спадщини. Адже подвиг українських воїнів-крутян оспіваний більш як у ста поетичних творах, піснях, художніх та документальних фільмах, і це буде передаватись із покоління у покоління”.

Олег Пустовгар передав збірник, до речі, наклад якого склав усього 500 примірників, до фондів бібліотеки військового коледжу.

Володимир Лазарєв, спеціальний кореспондент «Арміяinform»

Фото: автора

 

Система Orphus