Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській облраді вирішували подальшу долю КП “Полтавафарм”

У Полтавській обласній раді відбулося засідання робочої групи з вивчення фінансового стану та організації діяльності ПОКП «Полтавафарм». Наразі у структурі підприємства 167 точок реалізації. З них 42 аптеки знаходяться у містах обласного значення і 125 – у районах. При цьому функціонує лише 83 аптеки.

За останні 1,5 місяці на підприємстві звільнили близько 100 працівників. Зараз тут працює близько 200 осіб.

“Полтавафарм – це окрема юридична структура. Наразі вона має складності у фінансово-господарській діяльності. Останній аудит, який перевіряв діяльність “Полтавафарм”, показав борги. На сьогодні основна частина боргу перед ТОВ «БаДМ» та ТОВ «Фіто-Лек»”, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Заборгованість постачальникам склала понад 50 млн грн. Також є борги щодо виплати заробітної плати понад 6 млн грн, за оренду приміщень та податки.

“Комунальному підприємству на фармацевтичному ринку складно конкурувати. На ньому часто змінювалися керівники. Приходили різні кризові менеджери, але видатки щодо персоналу не зменшувалися”, – зауважив Віктор Лисак.

За його словами, наразі серед основних питань, які потрібно вирішити, це налагодити забезпечення психотропними та наркотичними препаратами, оскільки основне навантаження тут лягало на КП “Полтавафарм”. Зокрема, розглядають варіант звернутися до приватних структур.

Що ж до “Полтавафарм”, то наразі комісія Полтавської облради розглядає механізм реорганізації підприємства.

Як розповів перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, вже є рішення суду, яким зобов’язують Полтавську обласну раду до 5 квітня 2021 року надати КП “Полтавафарм” грошову підтримку для погашення заборгованості.

“Наразі ми розглядаємо механізм санації. Серед варіантів – звернутися до територіальних громад з проханням визначитися щодо необхідності існування аптечних пунктів на їхній території та розглянути можливість взяти їх собі на баланс. Частина громад відгукнулися, що зацікавлені у збереженні аптек”, – розповів Олександр Лемешко.

Зокрема, Кременчуцька міська рада уже прийняла відповідне рішення, яким погодилася взяти на баланс три аптечні пункти КП “Полтавафарм “ з наявними боргами.

В.о. директора КП “Полтавафарм” Оксана Павлусенко також вважає, що в такому вигляді, як зараз, підприємство працювати надалі не може, оскільки лише нарощує борги.

“Реанімувати закриту аптечну мережу буде не можливо. Працівники звільнені. Частина з них уже знайшли роботу у приватних структурах. Через звільнення працівників відділу бухгалтерського обліку не нараховувалися податки по заробітній платі. На КП “Полтавафарм” наразі не зведений річний баланс. Аптечний склад порожній. А виручка з однієї аптеки за зміну складає десь 200-300 грн. Єдиний вихід – це реструктуризація”, – сказала в.о директора.

На її думку, прибуткові аптечні пункти варто реструктуризувати в окремі юридичні комунальні підприємства; частину передати громадам; а щодо решти (збиткових) – провести процедуру банкрутства. Серед тих, хто наразі працює не збитково, Оксана Павлусенко назвала аптеки №№: 197,6,221,207,230,149,23,27.

Після обговорення, члени комісії виокремили три основні напрямки подальших дій: віддати аптечні пункти громадам, які готові взяти їх собі на баланс; частину аптек, які можливо, зберегти; виставити майно збанкрутілих пунктів на аукціон для погашення боргів.

Система Orphus Поделиться на fb