Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку ляльок “В обіймах бабусиних традицій”

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відкрили виставку вузлових ляльок під назвою “В обіймах бабусиних традицій”.

До її створення долучилися 25 майстрів Полтавщини. На виставці представлені роботи майстрів з вузлової ляльки, що досліджують, зберігають та передають з покоління в покоління традиції лялькарства.  На Полтавщині є цілі родини, в яких з покоління в покоління передаються знання та навички виготовлення вузлових ляльок. А сучасні майстрині не лише зберігають традиції цього мистецтва, а й надають традиційній ляльці сучасні штрихи.

Однією з таких майстринь є Віра Черняк. Цю виставку вона присвятила своїй прабабусі, яка навчила її мотати ляльки. Каже, усі роботи різні, кожна лялечка – з характером. Наприклад, мотає ляльці хустку, а вона хоче дівувати і вінок носити, розповіла майстриня ТК “Центральний”.

Читайте також: У Полтаві відкрилася художня виставка “Котоманія”

“Намагаюся використовувати екологічно чисті матеріали, натуральні. Дуже багато в основному це домоткане полотно, яке ткала ще моя прабабуся. У мене ще залишилися в скрині такі залишки, таке багатство. То фактично на кожній ляльці таке сімейне, раритетне полотно, яке зігріває мені душу, і я сподіваюся, що це помічають інші. Це цінно, бо це зроблено абсолютно вручну”, – зазначила  Віра Черняк, майстриня з виготовлення вузлової ляльки.

У майстрині стільки робіт, що й порахувати вже не може, оскільки багато з ляльок поїхали на виставки за кордон.

Ще один напрямок творчої діяльності Віри – виготовлення стилізованих дівочих головних уборів. Це авторські розробки, що пасують до сучасного вбрання. Тому фіналом виставки стало дефіле юних красунь із головними уборами, що створила майстриня.

Виставка триватиме до 16 березня.

Система Orphus