Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві резервісти вивчатимуть сучасну апаратуру зв’язку

На базі 179-го навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних Сил України, що на Полтавщині, розпочались збори з фахової підготовки військовослужбовців оперативного резерву першої черги.

Протягом місяця близько 60 новоприбулих опановуватимуть навчальну програму, складену за сучасними методичними розробками та з урахуванням досвіду ведення бойових дій на сході країни.

– Стандартний курс підготовки спеціалістів фахового рівня у навчальному центрі триває до трьох місяців, – розповів командир військової частини полковник Ігор Міцюк.  – Але зважаючи на те, що резервісти  приписані до конкретної військової частини зв’язку, їхня підготовка  максимально адаптована на професійне спрямування. На спеціалізацію за напрямками відведено майже 90 відсотків навчального часу. Оволодіння практичними навичками експлуатації техніки та засобів зв’язку триватиме водночас із теоретичною підготовкою. Понад  третину практичних занять слухачі курсів  проведуть у польових умовах.

Як відзначив полковник Ігор Міцюк, курсанти опановуватимуть виключно новітні зразки техніки та сучасні технології.

Усі резервісти мають армійський досвід, близько третини із загальної кількості проходили службу на посадах зв’язківців. Майже 25 відсотків воїнів виконували бойові завдання у районі проведення АТО/ООС.

Як розповів 35-річний старший солдат резерву Олег Панченко, після закінчення служби за мобілізацією у 2016 році, він працює електриком на одному з промислових підприємств Київщини. Але не виключає можливість військову службу в резерві змінити на контрактну.

– За власним досвідом знаю, що бойові умови це не шкільна парта, там вчитись немає часу. Та й у мирному житті спеціальність зв’язківця завжди в пошані. Тому і я , і мої товариші налаштовані успішно пройти цей курс, – додав воїн.

 

Володимир Лазарєв кореспондент АрміяInform

Система Orphus