Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві працівників автостанцій навчали надавати домедичну допомогу

Управлінням інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської облдержадміністрації спільно із Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації в рамках обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2021-2024 роки, що затверджена рішенням пленарного засідання другої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання №34 від 29 грудня 2020 року, провели навчання першої групи з надання домедичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах.

Підготовку проводять фахівці Комунальної установи “Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Полтавської обласної ради.

Програма складається з 8 годин навчання, 80% з якого – це відпрацювання практичних навичок на спеціальних манекенах.

Курс містить теоретичну та практичну частину з оволодінням практичними навичками надання домедичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортній пригоді. Працівники транспортної сфери матимуть можливість відпрацьовувати найбільш оптимальні і ефективні прийоми з проведення серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, накладання пов’язок, транспортної іммобілізації важко поранених, та інших навичок на сучасних манекенах для демонстрації маніпуляцій.

За результатами навчання та складання іспиту слухачі отримають посвідчення державного зразка про відповідну підготовку.

Нагадаємо, що підготовка водіїв щодо надання домедичної допомоги постраждалим в ДТП є обов’язковою для підприємств усіх форм власності.

Вимоги щодо набуття водіями та іншими учасниками дорожнього руху необхідних знань і практичних навичок з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод визначені Законами України “Про охорону праці”, “Про екстрену медичну допомогу”, “Про дорожній рух”, постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1115 “Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу” наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 червня 2014 року № 398 “Про затвердження порядку надання домедичної допомоги постраждалим при дорожньо-транспортних пригодах”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 липня 2014 року за № 774/25551.

Система Orphus