Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У Полтаві планують створити інноваційний кластер

10 березня ректор Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” Володимир Онищенко та голова Полтавської міської територіальної громади Олександр Мамай підписали договір про співпрацю та партнерство і Меморандум з реалізації програми створення та підтримки інноваційного кластеру у Полтаві.

Під час VII Міжнародного галузевого форуму “Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України”  Володимир Онищенко, Олександр Мамай та очільниця ТОВ “Інноваційний холдинг “SIKORSKY CHALLENGE” Інна Малюкова підписали документи, які започатковують співпрацю у науково-технічній, соціально-економічній сферах та розвитку інноваційного підприємництва у Полтаві, повідомили у пресслужбі навчального закладу. 

“Приємно відзначити, що міська влада всіляко демонструє спільну зацікавленість у розвитку та динамічному зростанні освітньо-наукового потенціалу студентської молоді нашого міста. У першу чергу, це стосується освітнього процесу закладів вищої освіти, що реалізується під час якісної підготовки фахівців у сфері архітектури будівель і споруд, технічних спеціальностей, професіоналів фінансово-економічного профілю. Щодо другого Меморандуму, то це – тристороння угода, що укладається між Національним університетом “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”, виконавчим комітетом Полтавської міської ради та ТОВ “Інноваційний холдинг “SIKORSKY CHALLENGE”. На базі нашого університету упродовж кількох років діє єдина в Полтавському регіоні стартап-школа, створена у співпраці з компанією “SIKORSKY CHALLENGE”, випускники якої володіють практичним інструментарієм по реалізації креативних ідей та започатковують власну справу”, – прокоментував Володимир Онищенко.

За словами Олександра Мамая, навчатися ніколи не пізно, а підписання історичного, на його думку, для долі цілого міста та Полтавської політехніки, документа відкриє нові можливості для інноваційного розвитку міста в цілому.

“За життя зрозумів одну річ – під час навчання в університеті отримуємо теоретичні знання, потім практичні, та лише після цього відчуваємо нагальну потребу знову повертатися до здобуття теоретичних знань. Тому сьогодні ми підписали два рамкові договори, що показують готовність міської влади виділяти певні кошти для навчання, відвідування курсів і факультативів працівників виконавчого комітету міськради. У найближчому майбутньому втілимо наміри у реальне життя й переконаємо, що наші слова не розходяться зі справами”, – поділився очільник громади.

В Україні вже функціонують десять потужних інноваційних кластерів, головною метою яких є створення такого середовища, де розвиваються стартап-компанії, створюються малі інноваційні підприємства в будь-якому українському місті чи регіоні та забезпечується всіляка підтримка на міському, локальному рівні.

«Без останньої умови розвиток інновацій в Україні, на відміну від Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки, не буде відбуватися. Полтавська політехніка – один з 15 університетів, де вже усвідомили важливість інновацій, які панують у різноманітних сферах нашого життя. Презентуючи Всеукраїнську інноваційну екосистему “SIKORSKY CHALLENGE” в Україні, хочу сказати, що все починалося з побудови системи стартап-шкіл у провідних українських університетах, а зараз наша діяльність набула неабиякої масштабності”, – наголосила керівниця стартап-школи Sikorsky Challenge Інна Малюкова. 

 

Система Orphus