Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У новозбудованому корпусі Полтавського кардіоцентру виконали вже понад 160 операцій

У новому корпусі інтервенційної кардіології та реабілітації Полтавського обласного клінічного медичного кардіоваскулярного центру запрацювали майже всі відділення.

Амбулаторну консультацію отримали понад 1330 хворих, у відділенні функціональної діагностики проведено понад 3000 досліджень. Також фахівці центру провели 875 дистанційних консультацій, повідомили у Полтавській облдержадміністрації.

“Завдяки президентській програмі “Велике будівництво” область добудувала й запустила новий корпус кардіоцентру. Уже працюють поліклініка, функціональна діагностика, відділення ішемічної хвороби серця, порушень серцевого ритму, а також відділ інтервенційної радіології з блоком реанімації та інтенсивної терапії. Фахівці працюють з інфарктами, нестабільною стенокардією, порушенням ритму, вираженою серцевою недостатністю. За зиму медики виконали 164 інтервенційні коронарні втручання, зокрема 97 ургентних стентувань, а також імплантували 17 штучних водіїв ритму”, – розповів  голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

У стаціонарних відділеннях проліковано 276 хворих. І це не лише мешканці Полтавської області. Також у кардіоцентрі лікують наслідки COVID-19.

“Дуже часто до нас просяться жителі Сум, Черкас, навіть були пацієнти з Закарпаття, – розповів головний лікар закладу Костянтин Вакуленко. – Вже за межами регіону знають про фаховість наших лікарів та поліпшені умови центру, тому й обирають наш заклад. Нині найбільше проліковано інфарктів. Також через пандемію коронавірусу лікуємо наслідки COVID-19. Нещодавно прийняли жінку з тяжким ускладненням у вигляді міокардитів. Таких хворих достатньо багато, не всі вони підлягають лікуванню в стаціонарі, але є й тяжкі випадки, які потребують інтенсивної терапії”.

У кардіоцентрі можуть надавати більш інтенсивну і технологічну допомогу.

“Нові технології, сучасна апаратура, гарні фахівці, пристойні умови перебування пацієнтів. Усе це разом і складає здобуток цього корпусу, – запевняє головний лікар. – Якщо раніше, років 15 тому, смертність від інфаркту міокарда становила 16%, то нині, коли в Україні і світі почали лікувати по-новому, вона скоротилася до 7-10%. У нашому центрі є всі можливості надавати технологічну допомогу хворим. Це значний прогрес”.

Нагадаємо, що корпус кардіоцентру зводили за програмою “Велике будівництво”. 1 вересня 2020 року центр оглянув  Володимир Зеленський. На повну потужність заклад запрацював із 1 січня 2021 року.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus Поделиться на fb