Ви тут:
Суспільство Україна 

У МЗС України відреагували на вислів “Россотрудничества” стосовно російсько-українського поета Тараса Шевченка

У Міністерстві закордонних справ прокоментували Радіо Свобода діяльність Російського центру науки і культури в Києві, який є філією російського держагентства “Россотрудничество”, а також організований ним 9 березня захід: “Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка”.

Про це інформує Радіо Свобода.

“У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т. Г. Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка”, – прокоментували в МЗС.

“У відомстві додають, що Російський центр науки і культури в Києві – це єдина в Україні державна установа Росії з функціями культурного представництва. І, згідно з угодою між Кабінетом міністрів України та урядом Росії про заснування та умови діяльності інформаційнокультурних центрів від 27 лютого 1998 року, в Москві створений і функціонує Національний культурний центр України. Це українське представництво не має філій в інших містах Росії, йдеться у відповіді МЗС”, – йдеться у повідомленні.

За повідомленням Еспресо.TV водночас в Раді національної безпеки і оборони заявили, що розглянуть питання припинення Російським центром науки і культури роботи в Києві, якщо надійде відповідне подання від “президента України або іншого суб’єкта законодавчої ініціативи”.

Фото: МЗС

Система Orphus