Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Державний архів Полтавської області передали 300-літні документи

24 березня голова Громадської спілки “Українська культурна спадщина” Олексій Новіков (м. Київ) передав Державному архіву Полтавської області придбані за власний кошт документи першої третини ХVІІІ століття (1718 – 1729).

Це копіарії указів російських царів, гетьманські універсали, розпорядчі акти вищих ієрархів української церкви, документи діловодного характеру, окремі метричні записи та ін., зроблені у цей же період, повідомили у Державному архіві Полтавщини. 

Документи після проведення ремонтних робіт будуть доступні для відвідувачів читального залу.   

Олексій Новіков – дослідник, генеалог, який декілька років поспіль проводить не лише генеалогічні розвідки, а й ґрунтовно вивчає історію колишньої гетьманської столиці – міста Гадяча. Інтерес у пана Новікова до минулого цього міста пов’язаний з тим, що його пращур Олексій Васильович Новіков у 1892-1907 роках обіймав посаду Гадяцького міського голови, а Петро Олексійович Новіков (старший син) у 1917-1918 роках був повітовим комісаром, головою повітового земства та разом з Оленою Пчілкою організовував видання місцевих газет.   

Минулого року Олексій Новіков передав до науково-довідкового фонду державного архіву комплект оцифрованих газет Гадяцького земства “Рідний край” (1917-1918), копії “Гадяцької газети” (1941-1943), які вже стали загальнодоступними для користувачів.    

Система Orphus