Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У чергу на вакцинацію проти COVID-19 вже записались 258 663 людини, – МОЗ

На 15 березня у чергу на вакцинації проти коронавірусної інфекції записались 258 663 людини.

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

“З 1 березня в Україні люди, які виявили бажання вакцинуватись проти COVID-19, мають змогу записатись до листа очікування через портал або додаток ДІЯ та через національний контакт-центр МОЗ із питань протидії поширенню COVID-19. Наразі в ньому є 258 663 людини. Вакцинація йде плановими темпами. Станом на 14 березня ми перевищили позначку в 50 тис. щеплених. Наразі вакцинували 53 155 людей. Згідно з нашими планами вакцинацію розгортаємо та збільшуємо поетапно”, – повідомив Ярослав Кучер.

Читайте також: Через додаток Дія українці можуть записатись у чергу на вакцинацію проти коронавірусної інфекції

За його словами, країни, які здійснюють вакцинацію, передбачають видачу довідок/сертифікатів щодо щеплення в електронному чи паперовому вигляді. Уніфікованої форми такої довідки у світі немає. ЄС тільки обговорює такий документ і планує представити «демоверсію» законопроєкту 17 березня.

“В ЄС немає єдності щодо потрібності документа про вакцинацію, а ВООЗ має суттєві заперечення й ставиться до паспортизації критично”, – додав Кучер.

Нагадаємо, як повідомляв головний санітарний лікар Віктор Ляшко, якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безкоштовну довідку у два кліки.

Система Orphus