Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У березні для керівників і спеціалістів місцевих комісій з питань ТЕБ і НС проведуть навчання

У громадах Полтавської області наразі створені місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Як повідомив під час апаратної наради у Полтавській ОДА директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Венгер, уже у березні для їх керівників і спеціалістів проведуть навчання.

«За минулий рік виникло 5215 небезпечних подій, унаслідок яких загинула 301 людина. Врятовано 179 осіб. Найбільше небезпечних подій сталося в Полтаві та Кременчуці, Полтавському й Кременчуцькому районах. Основні чинники, які призвели до загибелі людей, – ДТП, пожежі, нещасні випадки з людьми на воді, – сказав Сергій Венгер. – Виникло 1632 пожежі техногенного характеру. Цей показник на 10 відсотків вищий, ніж у попередньому році. На відкритій території сталося 1735 пожеж, що на 44 відсотки більше, ніж за аналогічний період. Зафіксовано 132 лісові пожежі. У 2019-му цей показник був на рівні 28. Найбільше пожеж і пошкоджених територій зафіксовано в Полтавському лісовому господарстві. Вдалося уникнути пожеж верхового лісу», – повідомив Сергій Венгер.

Він також поінформував, що впродовж 2020-го проведено роботу з накопичення регіонального й місцевих матеріальних резервів. Відсоток накопичення регіонального резерву – 96,8%. У 2021 року заплановано його укомплектувати на 100%. У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи РДА і ТГ мають переглянути номенклатуру й забезпечити поповнення місцевих резервів не менше ніж на 60%.

«На 371% збільшилася кількість лісових пожеж порівняно з 2019 роком: 28 проти 132. Інші наведені цифри також змушують замислитися. Відпрацювали різні напрямки з органами ДСНС, є план заходів на 2021 рік. По кожному з напрямків є співпраця, – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Реалізація цих завдань багато в чому залежить від співпраці з органами місцевого самоврядування. Тут немає дрібниць. Працювати треба над кожним пунктом, бо це людські життя», – підсумував голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Система Orphus