Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цьогоріч запроваджується новий різновид містобудівної документації місцевого рівня – комплексний план громади

З 24 липня 2021 року набуває чинності Закон України №711 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель”. Він містить низку ініціатив, спрямованих на впровадження реформи децентралізації й забезпечення ефективної життєдіяльності територіальних громад. Серед яких, новий різновид містобудівної документації місцевого рівня – комплексний план просторового розвитку території громади.

Про це під час апаратної наради повідомив перший заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури ОДА Олександр Слободян.

“Насамперед, Закон вносить зміни в частині оновлення містобудівної документації, переведення її в цифрову форму, спрощення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок, узгодження цільового призначення з функціональним. Законом запроваджується новий різновид містобудівної документації місцевого рівня – комплексний план просторового розвитку території громади. Вказаний документ дозволить територіальній громаді визначати орієнтири та пріоритетні напрямки щодо планування й забудови власної території. Він є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні. Це дозволить усунути розбіжності, які існують між функціональним та цільовим призначенням земельних ділянок, що є поняттями містобудівного та земельного законодавств”, – розповів Олександр Слободян.

Згідно із законом, місцеві ради до 1 січня 2025 року повинні забезпечити внесення відомостей про функціональні зони, визначені у чинній містобудівній документації, до Державного земельного кадастру. Фінансування робіт із розроблення містобудівної документації місцевого рівня здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, коштів міжнародної технічної та/або фінансової допомоги, зокрема у вигляді грантів.

Розроблення детальних планів територій земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні фізичних чи юридичних осіб, може здійснюватись за рахунок коштів землевласника, землекористувача або власника існуючих споруд на замовлення відповідного органу місцевого самоврядування.

“Попри запроваджені карантинні заходи, в області не припинялася робота з розроблення й розгляду містобудівної документації. Департамент першим в Україні запровадив алгоритм проведення засідань архітектурно-містобудівної ради при Департаменті з використанням сервісів Google, налагодивши безперебійний розгляд проєктів містобудівної документації на віртуальній платформі. Станом на кінець 2020 року затверджено 403 генеральні плани, що становить 22%”, – зазначив Слободян.

За його словами, одним із ключових питань забезпечення діяльності тергромади у сфері містобудування є створення уповноважених органів містобудування і архітектури. Нині відповідні органи створені у 39 територіальних громадах Полтавщини. У семи з них не призначені головні архітектори, бракує спеціалістів відповідного фахового рівня.

“Започатковано інформаційний марафон – виїзні семінари для голів територіальних громад, керівників уповноважених органів містобудування і архітектури та земельних відділів громад з питань реалізації нововведень, запроваджених законом щодо розроблення комплексних планів, забезпечення територій оновленою містобудівною документацією, створення та ведення містобудівного кадастру. Такі семінари вже проведені у Полтавському і Лубенському районах та на запрошення органів місцевого самоврядування – в Котелевській і Решетилівській громадах”, – додав Олександр Слободян.

Система Orphus Поделиться на fb