Ви тут:
Спорт Суспільство 

Токіо-2020: В Японії стартувала естафета олімпійського вогню

У Фукусімі відбувся старт естафети олімпійського вогню, що ознаменував початок подорожі символу Ігор всіма 47 префектурами Японії, перш ніж вогонь прибуде в Токіо на відкриття Олімпійських ігор 23 липня цього року.

Як розповіли у НОК України, Міжнародний Олімпійський Комітет привітав Організаційний комітет Токіо-2020 з цією вагомою подією.

«Натхненна олімпійськими цінностями миру і солідарності, естафета олімпійського вогню буде нести послання Токіо-2020: «Надія висвітлює наш шлях» по всій Японії і по всьому світу. Вона також визнає виклики, з якими стикається суспільство з минулого року, підкреслюючи важливість єдності та солідарності людства, демонструючи, що ми можемо стати сильнішими лише разом», – наголосив президент МОК Томас Бах. «З великим хвилюванням протягом найближчих тижнів ми будемо слідкувати за естафетою. Це будуть напрочуд емоційні моменти не лише для японців, а й для тисяч спортсменів по всі планеті, багато з яких сприймають Ігри цього року як світло у кінці тунелю. Зараз розпочався остаточний відлік – через 121 день олімпійський вогонь запалає».

Естафета олімпійського вогню розпочалася на тренувальному полі національного футболу J-Village в Нарасі, Фукусіма. Першим факелоносцем стала жіноча команда  Японії з футболу, яка здобула «золото»  чемпіонату світу у 2011 році.
Вогонь продовжить свій шлях країною, відвідавши 859 муніципалітетів на шляху до свого кінцевого пункту призначення – Олімпійського стадіону в Токіо.

Система Orphus