Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Тільки проведення жорстких протиепідеміологічних заходів може дати позитивний результат, – Лисак

Лише введення посилених заходів направлене на стримування розповсюдження вірусу й попередження масового інфікування може дати позитивний результат.

Про це 30 березня наголосив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак під час прямого ефіру програми “Про нагальне” на телеканалі “Центральний” 30 березня. Тема діалогу – додаткове посилення карантинних обмежень із 3 квітня у п’яти міських територіальних громадах на 14 днів, повідомили у Полтавській ОДА.

“Минулого тижня спільно з громадами та профільними службами ми активно обговорювали ситуацію щодо поширення коронавірусу на Полтавщині. Відповідні обмежувальні заходи вже були впроваджені. Суспільство в умовах пандемії живе рік, але, на жаль, її гіркі наслідки не навчили нас бути відповідальними. Тому на комісії ТЕБ і НС було прийняте рішення про додаткове посилення карантинних обмежень. Дата їх введення – 3 квітня – зумовлена тим, щоб люди мали змогу підготуватися, ввійти в карантинні заходи поступово”, – зазначив Вікор Лисак.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я, вірус значно змінився. Нині він характеризується надзвичайною контагіозністю та суттєвим погіршенням стану пацієнтів. Відповідно зростає й статистика його поширення. За минулий тиждень додалося 1500 інфікованих осіб. Із 7668 пацієнтів, які перебувають на лікуванні, 3338 із Полтави. 30 березня  найбільша кількість хворих саме у Полтавській міській територіальній громаді. Зростає й кількість госпіталізацій із пневмоніями. За 29 березня зафіксували 190 випадків.

“Ми не можемо допустити, щоб у нас почали розгортатися мобільні шпиталі. Тільки проведення жорстких протиепідеміологічних заходів може дати позитивний результат. Правильно говорити наступним чином: Полтавська міська територіальна громада, як і ряд інших, продовжує перебувати в “помаранчевій” зоні, але з більш посиленими заходами. Бо у вимогах постанов щодо “червоної” ще більше заборон. Ідеться, зокрема, про припинення руху громадського транспорту, навчання в освітніх закладах”, – прокоментував Віктор Лисак.

Так, в області з дотриманням усіх умов продовжать навчання 1-4 класи та у звичному режимі працюватиме дошкільна освіта. Обмеження щодо громадського транспорту виписані окремим пунктом протоколу ТЕБ і НС. Вони стосуються заборони допускати пасажирів, що їхатимуть стоячи, обов’язкового маскового режиму й обробки транспорту.

Нагадаємо, у Полтавській, Горішньоплавнівській, Миргородській, Лубенській та Гадяцькій громадах посилюють карантинні обмеження через поширення коронавірусної інфекції.

Система Orphus