Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Тарасові Шевченку встановлено понад 1100 пам’ятників: зареєстрували світовий рекорд

У день народження великого Кобзаря офіційно зареєстрували світовий рекорд за кількістю встановлених пам’ятників видатному митцю в Україні та за кордоном.

МЗС протягом року збирало інформацію про кількість пам’ятників разом із державними обласними адміністраціями, посольствами України та українськими громадами за кордоном. За інформацією “Книги рекордів України”, у світі встановлено 1167 пам’ятників Тарасу Шевченку. З них 99 — у 44 іноземних країнах і 1068 – в Україні.

“Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи”, — наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на церемонії вручення світового рекорду.  

Вручили нагороду Генеральний директор Національного проєкту “Книга рекордів України” Ганна Крисюк та президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук.

Читайте також: В Україні запустили проєкт, який дозволяє “поспілкуватись” з Тарасом Шевченком у доповненій реальності

Додамо, що у День народження Тараса Шевченка, 9 березня, у Флоренції відкрили 100-й пам’ятник Кобзареві за кордоном. Як повідомили в МЗС, мер Києва Віталій Кличко разом з мером Флоренції Даріо Нарделлою відкрили в центрі італійського міста пам’ятник видатному українцю. Автор пам’ятника – відомий український скульптор Олег Пінчук.
Система Orphus Поделиться на fb