Ви тут:
Суспільство 

Ступінь Falcon 9 вдев’яте полетіла до космосу

SpaceX запустила на орбіту 21-ю партію з 60 апаратів глобальної системи супутникового інтернету Starlink – з початку місяця це вже третій за рахунком повноцінний запуск в інтересах проєкт і до кінця заплановано ще два.

Як повідомляє ITC.ua, під час запуску SpaceX вперше в дев’ятий раз використовувала і посадила на морську платформу одну і ту ж перший ступінь ракети Falcon 9 – з інвентарним номером B1051. Трансляція запуску проходила на YouTube-каналі компанії.

Нинішня версія ракети Falcon 9 Block 5 спроєктована таким чином, що може повторно використовуватися до 10 разів з мінімальним міжполітний обслуговуванням і до 100 разів – з частковою заміною деталей першого ступеня. SpaceX вже багато разів використовувала перші щаблі Falcon 9 для подальших запусків: в цілому 26 сходинок використовувалися по кілька разів. Попри істотну економію, дотепер достеменно невідомо, скільки запусків на практиці здатна витримати одна перша сходинка. Останнім часом SpaceX стабільно оновлює рекорди по багаторазового використання – в листопаді 2020 го вона всьоме запустила і посадила одну і ту ж ступінь Falcon 9, а в січні 2021-го одна і та ж стартова ступінь вперше злітала восьме.

Система Orphus