Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Стартувала престижна премія Global Teacher Prize Ukraine-2021

25 березня Громадська спілка “Освіторія” оголосила про старт п’ятого, ювілейного сезону найпрестижнішої національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine.

Переможець отримає 250 000 гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від “Освіторії”, пише пресслужба Міносвіти.

Про українських учасників Премії знають і в світі: минулого року одразу двоє українців Олександр Жук та Наталя Гладких увійшли до 50 найкращих вчителів планети, а мелітопольська школа, де працює переможниця 2019 року Наталя Кідалова, потрапила у топ-100 шкіл світу.

Подати заявку на участь може кожен учитель до 1 серпня на сайті Премії globalteacherprize.org.ua. Номінувати улюблених педагогів можуть також учні, батьки, колеги та рідні. Ім’я переможця планується оголосити 2 жовтня 2021 року, у Міжнародний день учителя.

“Цьогоріч Україна святкує 30 років Незалежності та відзначатиме свої здобутки. Ми хочемо, щоб країна не забувала: за кожним великим досягненням стоїть вчитель – за станцією “Академік Вернадський” в Антарктиді, за перемогами на Євробаченні та на Олімпіадах, за українцями в NASA та українськими компаніями у Кремнієвій долині. Відзначимо тих, хто надихнув, навчив, виховав наших науковців, спортсменів, артистів, бізнесменів та громадських діячів. Закликаю кожного українця згадати про тих, хто стояв на початку вашого успіху”, – зазначила засновниця Громадської спілки «Освіторія» та національної премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.

Внесок українських вчителів у здобутки української освіти відзначив і Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

“Усе починається з вчителя. Завдяки його праці, знанням, доброті та любові зростають нові й нові покоління юних українців. Саме освітяни щоденно віддають школярам, студентам скарби своїх знань, прищеплюють їм почуття любові до України, вселяють віру в їхні сили, вчать долати труднощі та здобувати перемоги. Це від їхнього професіоналізму та наполегливості залежить якість освіти. Вчителі будують Нову українську школу, вкладаючи в учнів свою частинку душі. Адже тепло учительської доброти кожен із нас проносить через усе життя. Хочу подякувати всім організаторам Премії. Те, що ви робите – надихає наших вчителів на нові досягнення. Восени, під час торішньої Премії, я спілкувався з фіналістами особисто. І знаєте, переповнює гордість за кожного з них: талановиті, вмотивовані, професійні, еталон знань, зразок громадянської зрілості та поведінки – все це про наших вчителів”, – закцентував Сергій Шкарлет.

Учительський “Оскар”, як іноді називають Премію, має на меті не лише прославити вчителів, а й створити їм майданчик для впливу. Щороку фіналісти Премії обговорюють із Президентом України та Міністром нагальні питання освіти, створюють власні громадські організації та літні школи для молодих колег, працюють із місцевою владою та громадами.

Педагогів, які працюють із дітьми, що мають особливі освітні потреби й навчаються в лікарнях, інтернатах, дитячих будинках та інклюзивних класах, традиційно відзначає у власній номінації “Вибір серцем” телеведуча 1+1, кураторка премії Global Teacher Prize Ukraine та проєкту “Право на освіту” Наталія Мосейчук.

“Моя номінація в рамках премії Global Teacher Prize Ukraine – це “Вибір серцем”. Як і щорічно, ми обиратимемо  освітнього терапевта, який працює в освітніх просторах при лікарнях. Сьогодні 16 тисяч дітей перебувають у лікарнях і потребують таких освітніх послуг. Кількість учителів у лікарнях зростає. Також, вперше цього року ми будемо обирати вчителя, який працює у прифронтових регіонах та тих, хто їздить туди зі спеціальною волонтерською місією. Вважаю, що зараз дуже потрібно підтримати тих, хто там працює. Закликаю учнів та батьків номінувати своїх вчителів”

Система Orphus