Ви тут:
Суспільство 

Сіла та вибухнула: ракету Starship вперше вдалося посадити на Землю

Випробування прототипу ракети SpaceX Starship вперше завершилися успішною посадкою.

Як повідомляє BBC, перед посадкою він встиг здійснити тестовий політ, здійнявшись на висоту близько 10 кілометрів. Приблизно через 10 хвилин після приземлення прототип ракети під назвою SN10 загорівся і вибухнув. Попри це в SpaceX кажуть, що задоволені цим етапом випробувань і тим, що прототип успішно виконав усі маневри та зумів здійснити м’яку посадку.

Запуск прототипу довелося перенести на кілька годин, оскільки за кілька секунд до першочергово запланованого часу вильоту бортовий комп’ютер корабля отримав дані про те, що один із них розвинув занадто велику тягу. Через кілька годин запуск усе ж вдалося здійснити.

Starship — система космічного запуску багаторазового використання, що належить до надважких ракет-носіїв і розробляється американською компанією SpaceX для транспортування людей на Марс (і навіть далі) і повернення їх на Землю.

The SpaceX Starship SN9 explodes into a fireball after its high altitude test flight from test facilities in Boca Chica, Texas, U.S. February 2, 2021. REUTERS/Gene Blevins TPX IMAGES OF THE DAY

Перший ступінь ракети називається Super Heavy (укр. Надважкий). Він призначений для виведення на орбіту другого ступеня, що водночас є і космічним кораблем зі спільною з ракетою назвою — Starship (укр. Зореліт). Останній випускатиметься в кількох версіях: пасажирська, вантажна (можливий варіант підйому супутників величезних розмірів) або танкер для космічного дозаправлення. Обидва ступені працюватимуть із двигунами Raptor і повертатимуться на злітно-посадковий майданчик. Після заправки Starship знову готовий до польоту.

Система Orphus Поделиться на fb