Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Розвиток інституту старост: Рада прийняла законопроект у першому читанні

2 березня Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535.

Законопроект підготовлений Мінрегіоном та Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядуванння, регіонального розвитку та містобудування з залученням асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів, повідомили у Facebook-спільноті “Децентралізація”.

Законопроект пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями.

Відповідно до законопроекту, входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не буде обов’язковим. Водночас, він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради.

Крім того, за рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.

Інші положення законопроекту врегульовують суто технічні питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости.

Фото: ВРУ

Система Orphus