Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Розробка статутів та перевірка компетенції працівників: на Полтавщині реорганізовують Центр соціально-психологічної реабілітації дітей

У Полтавській обласній раді продовжує працювати робоча група з вивчення питання реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

3 березня члени робочої групи ознайомились з ходом реорганізації, проведення атестації працівників та результатами правоохоронних органів щодо розслідування інцидентів, які трапились у Центрі минулого року.

Нагадаємо, на сесії Полтавської обласної ради 23 лютого прийняли рішення, що Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у Полтаві потрібно реорганізувати, зробивши його філією Гадяцького дитячого будинку. Частину дітей з Полтави переведуть до Гадяча. У полтавському Центрі залишать до 20 вихованців. Таким чином, звільнивши місця, планують покращити умови перебування дітей.

Як розповів голова комісії з реорганізації та директор Гадяцького дитячого будинку Анатолій Деркаченко, зараз триває перехідний етап у реорганізації закладу.

“Відповідно до термінів виконання і подання всіх документів зауважень немає. Було зібрано трудовий колектив, попереджено про реорганізацію. Повідомили, що зараз триває перехідний період, у Полтаві буде існувати відокремлений підрозділ зі своїм штатом. Люди, які працювали у Центрі, мають право залишитись і працювати далі. Про скорочення, звільнення працівників мови не велося. Заклад працює, подальші питання реорганізації вирішуються, нині нагальним є питання штатного розпису по дитячому будинку і відділенню”, – розповів Анатолій Деркаченко.

Зараз у Центрі працюють 33 працівники. Виховуються 29 дітей, з яких двоє перебувають на лікуванні, один — у СІЗО.

На сьогодні вже розроблена нова редакція статуту дитячого будинку, він проходить реєстрацію. Статут Центру як відокремленого підрозділу наразі доопрацьовують.

Також Анатолій Деркаченко зініціював створення комісії з перевірки фахової компетенції працівників Центру соціально-психологічної реабілітації. Фахівці юридичного департаменту облдержадміністрації та юридичного відділу облради мають спільно напрацювати механізм проведення перевірки фахової компетенції працівників.

Окрім того, члени робочої групи заслухали інформацію правоохоронних органів щодо ходу розслідування інцидентів, які стались у Центрі минулого року.

У березні 2020 року стався інцидент — у Центрі соціально- психологічної реабілітації ледь не задушили 7-річного хлопчика. А наприкінці минулого року в інфекційному відділенні 1-ої міської лікарні 13-річний хлопець зґвалтував 5-річну дівчинку. Обоє — вихованці Центру.

“За фактом замаху на вбивство до реєстру досудових розслідувань внесли кримінальне провадження за статтею 137 КК про неналежне виконання обов’язків щодо життя та охорони дітей. Зібрані факти справи, допити, проведений весь необхідний спектр слідчих дій. Також є кримінальне провадження за фактом зґвалтування”, – повідомив заступник начальника ГУ НП у Полтавській області, начальник слідчого управління Артем Родигін.

Таким чином, по справі за фактом зґвалтування триває слідство з низкою експертиз та слідчих дій. А по факту побиття хлопчика обласна прокуратура надала відповідь, що за результатами досудового розслідування обвинувальний акт стосовно двох неповнолітніх скеровано до Київського районного суду м. Полтава.

Система Orphus Поделиться на fb